عسل عشقه 800 گرمی

434

جدید

پیشنهاد شگفت انگیز:

2,580,000 ریال

3,040,000 ریال

-460,000 ریال

2 قلم
اخطار: آخرین موجودی فعلی!

- +

پاپیتال، داردوست یا عشقه گياه پوششي و هميشه سبزي است كه داراي ساقه هاي دائمي چوبي و بالا رونده چسبنده ميباشد.

این گیاه به صورت خودروی در مناطق جنگلی شمال کشور و یا به صورت زینتی در پارک ها و فضای سبز رشد دارد.

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی

عسل عشقه Ivy Honey

گیاه تولید کننده عسل:

گیاه عشقه با نام علمی

مناطق مهم به لحاظ تولید:

مناطق جنگلی در استان های گلستان، مازندران و گیلان

معرفی گیاه عشقه:

پاپیتال، داردوست یا عشقه گياه پوششي و هميشه سبزي است كه داراي ساقه هاي دائمي چوبي و بالا رونده چسبنده ميباشد.

این گیاه به صورت خودروی در مناطق جنگلی شمال کشور و یا به صورت زینتی در پارک ها و فضای سبز رشد دارد.

گیاه عشقه گیاه بسیار جالبی است و به صورت بالارونده بر روی سایر درختان و فنس ها و یا به صورت پوششی در سطح زمین رشد می کند. رشد اين گياه در ابتدا كند ميباشد، در عين حال انواع ابلق آن نسبت به سبز رشد كمتري دارند.

اوايل تا اواسط پاييز زمان گلدهي پاپيتال ميباشد. گلهاي آن به صورت نامشخص به رنگ سبز مايل به زرد و نيمه كروي با بويي مشابه بوي عسل ميباشند. اين گلها تا هنگاميكه گياه 10 ـ 5 ساله نشده است، ظاهر نميشوند.

ميوه هاي آن سمي بوده و توسط پرندگان جابجا ميشوند. در جنگل های شمال کشور عشقه به صورت بالارونده بر روی درختان مختلفی همچون نمدار، ممرز، بلوط، توسکا و راش رویش دارد و کل تنه درخت و کف جنگل از این گیاه پوشش داده می شود.

گل‌های عشقه شهدزا و گرده‌زاست و موعد گلدهی آن شهریور تا آبان ماه است.

زنبورداران زیادی در مناطق شمالی  کشور در این زمان کلنی های زنبورعسل را در حاشیه جنگل ها مستقر می کنند تا زنبورهای عسل بتواند از شهد و گرده بسیار خوب عشقه بهره مند شود.

گل ها به صورت کروی و سرشار از شهد و گرده است و در روزهای گرم و آفتابی فعالیت بسیار خوب زنبورعسل بر روی عشقه انجام می شود.

گل ها تا حدی بوی عسل می دهند و زنبورهای عسل در این زمان که کمتر گیاهی گلدهی دارد به سراغ گل های عشقه می رود. در مناطقی که تراکم بالایی از عشقه وجود داشته باشد و شرایط دمایی نیز یاری کند امکان برداشت عسل با غالبیت شهد گل های عشقه وجود دارد.

عسل عشقه یک عسل جنگلی است و فصل برداشت آن نیز در پاییز در مهر و آبان ماه است. زنبورداران شمال کشور با این عسل آشنایی کامل دارند و یکی از عسل های خوش طعم و باکیفیت جنگلی محسوب می شود.

عسل عشقه دارای رنگ کهربایی است و به دلیل میزان گلوکوز بالا به سرعت رُس می زند و از حالت مایع به جامد تبدیل می شود و اصطلاحا شکرک می زند.

در هنگام خرید عسل عشقه بایستی بدانید که این عسل جز عسل های زودرُس است و این ویژگی طبیعی عسل است و ارتباطی به کیفیت پایین و تقلبی بودن آن ندارد.

عسل عشقه از آن جایی که در مناطق جنگلی تولید می شود رطوبت بالاتری در مقایسه با سایر عسل ها دارد و کمی شل و آبکی به نظر میرسد. البته زنبورداران در هنگام برداشت تمام تلاش خود را بکار می بندند که عسل کاملا رسیده و باکیفیت را برداشت نمایند و این رطوبت بالا صرفا به خاطر رطوبت بالای محیط است.

عسل عشقه عطر و طعم خاص و منحصربفردی دارد که تا حدودی مزه ترش و اسیدی آن به خاطر محتوای ویتامین و عناصر معدنی بالای این عسل می باشد و جز عسل های با شیرینی کم است.

عسل عشقه از آن جایی که در مناطق جنگلی بکر و با آب و هوای خوب تولید می شود یک عسل ارگانیک و باکیفیت محسوب می شود و نگرانی های باقی مانده های شیمیایی در این عسل وجود ندارد.

عسل عشقه در کشورهای اروپایی به میزان زیاد تولید می شود و یکی از عسل های شناخته شده و محبوب جنگلی است که علاقه مندان خاص خود را دارد و در آن جا به عنوان عسل Ivy شناخته می شود. در این کشورها عسل عشقه به عنوان یک عسل ضدسرفه و گلودرد به فروش می رسد.

آقای عسل این افتخار را دارد که با همکاری زنبورداران پرتلاش کشور یکی از عسل های شاخص و خوش طعم ایران را تولید نماید و کام شما را با این نعمت بهشتی شیرین نماید.

دیدگاه کاربران
2

 • محمد اسماعیل طالب زاده
  1401-02-27

  محصولات آقای عسل همیشه خوبن .
  ممنون از زحمات‌تون
  فقط این بار عسل عشقه تولیدش برای ۱۵ماه پیش یعنی اسفند ۹۹ بود!!

  پاسخ مدیر

  عسل رو می تونید تا 2 سال پس از تاریخ تولید مصرف کنید
  البته عسل فاسد نمیشه و تاریخ انقضاء نداره ولی بهترین زمان مصرف داره
  پیشنهاد می کنم حتما دو مقاله زیر رو مطالعه کنید:
  آیا عسل فاسد میشود؟
  تاریخ انقضاء عسل

 • سید علیرضا حقگو
  1401-03-04

  اگر موجود کردین خبرم کنید ممنون

  پاسخ مدیر

  درحال حاضر روی سایت موجوده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولات بازدیدشده

منو

مقایسه 0