عسل شبدر ممتاز 800

162

جدید

2,180,000 ریال

23 قلم

- +

از مهمترین فواید سلامتی عسل شبدر می توان به ضدعفونی کننده، ادرارآور، ضد اسهال، خلط آور، ضد عفونت های ویروسی همچون آنفولانزا، مفید برای جلوگیری از پوکی استخوان و رشد بهتر استخوان از طریق جذب کلسیم بیشتر اشاره کرد.

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی


عسل شبدر Clover Honey

گیاه تولید کننده:

گیاه شبدر با نام علمی  Trifolium repens

مناطق مهم به لحاظ تولید:

مزارع شبدر در استان های مختلف کشور همچون آذربایجان، کردستان، گیلان، مازندران و ...

معرفی گیاه:

شبدر سفید گیاهی است از تیره نیامدارن که به صورت چندساله در بیشتر مراتع مرطوب و معتدل دنیا به ویژه مناطق مدیترانه ای رویش دارد.

شبدر ،گل ملی ایرلند و ایرلند شمالی محسوب میشود و از آنجایی که به عنوان علوفه مورد استفاده قرار میگیرد ،

امروزه در تمام نقاط دنیا از جمله نیوزلند و شمال آمریکا کاشته میشود. شبدر به صورت خودروی در مزارع، باغات و مناطق مرطوب رشد می کند و کشت وسیع آن در مناطق پرباران مرسوم است. شبدر گونه های بسیار زیادی دارد اما شبدر سفید و شبدر قرمز دو گونه مهم و ارزشمند این جنس محسوب می شوند.

شبدر یکی از گیاهان مهم تولید کننده عسل در دنیا است. گل های شبدر به لحاظ شهد و گرده ارزش بالایی برای زنبورعسل دارد و گرده افشانی شبدر نیز توسط زنبورهای عسل تا 90 درصد در افزایش تولید بذر موثر است.

در روزهای آفتابی و دماهای بالای 25 درجه سانتی گراد شهد زیادی در گل ها تولید میشود و در این زمان ها زنبورعسل بیشترین فعالیت را جهت جمع آوری شهد انجام می دهد. شبدر یک گیاه با نیاز آبی بالا است و در صورت تامین آب و رطوبت مورد نیاز در بیشتر فصل های سال گلدهی دارد.

زنبورداران در فصل بهار و تابستان با کوچ کلنی های خود به مزارع شبدر اقدام به برداشت عسل شبدر می نمایند.

عسل شبدر یک عسل با عطر و طعم ملایم و بسیار خوشمزه است و جز محبوب ترین عسل های آمریکا و اروپا است.

عسل شبدر تک گیاه با غالبیت شصت تا هشتاد درصد شهد شبدر است و به رنگ زرد روشن تا کهربایی روشن است که می تواند بسته به منطقه تا حدودی متفاوت باشد اما به طور کل جز عسل های به رنگ روشن است.

عسل شبدر دارای شیرینی متوسط و مشتری پسندی بالایی است و می تواند به عنوان یک عسل با عطر و طعم مطلوب مورد استفاده روزانه قرار گیرد.

عسل شبدر جز عسل های زودرُس محسوب می شود به این معنا که بین یک تا سه ماه بعد از برداشت شروع به شکرک زدن می نماید و این یک ویژگی طبیعی برای عسل شبدر خالص و باکیفیت است. ایالات متحده ، کانادا و نیوزیلند از بزرگترین تولید کنندگان عسل شبدر در جهان هستند.

از مهمترین فواید سلامتی عسل شبدر می توان به ضدعفونی کننده، ادرارآور، ضد اسهال، خلط آور، ضد عفونت های ویروسی همچون آنفولانزا، مفید برای جلوگیری از پوکی استخوان و رشد بهتر استخوان از طریق جذب کلسیم بیشتر اشاره کرد. عسل شبدر یک عسل بسیار مناسب برای شیرین کردن نوشیدنی های سرد و گرم، استفاده در آشپزی و تهیه فرآورده های آرایشی و بهداشتی است.

آقای عسل این افتخار را دارد که با همکاری زنبورداران پرتلاش کشور یکی از عسل های شاخص و خوش طعم ایران را تولید نماید و کام شما را با این نعمت بهشتی شیرین نماید.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولات بازدیدشده

منو

مقایسه 0