عسل خودبیاری گزانگبین 1 کیلوگرمی

جدید

4,750,000 ریال

این محصول در انبار موجود نیست

در کندوهای زنبورعسل در شرایطی که شهد بسیار زیادی توسط زنبورها جمع آوری شده باشد؛ زنبورهای عسل ابتدا تمامی قاب ها را پر از عسل می کنند و در صورتی که این شهد بیش از ظرفیت قاب ها باشد به صورت خودبافت موم بافی کرده و تمامی این موم ها را پر از عسل می کنند، که اصطلاحا به آن عسل خودبیاری می گویند.

معمولا این موم ها در دیواره داخلی کندو و در کنار قاب ها و یا حتی در قسمت داخلی درب کندو بافته می شود...

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی


عسل خودبافت یا خودبیاری چیست؟

در کندوهای زنبورعسل در شرایطی که شهد بسیار زیادی توسط زنبورها جمع آوری شده باشد؛ زنبورهای عسل ابتدا تمامی قاب ها را پر از عسل می کنند و در صورتی که این شهد بیش از ظرفیت قاب ها باشد به صورت خودبافت موم بافی کرده و تمامی این موم ها را پر از عسل می کنند.
معمولا این موم ها در دیواره داخلی کندو و در کنار قاب ها و یا حتی در قسمت داخلی درب کندو بافته می شود و گویی کندو پر از عسل می شود.

آیا این عسل مزیت ویژه ای دارد؟

تولید موم خودبافت صرفا در زمان وفور شهد در مرتع انجام می شود.

در مراتع غنی از گیاهان شهدزا و شرایط بهینه تولید شهد در مرتع، گل ها با نهایت توان به تولید شهد پرداخته و زنبورهای عسل نیز این فرصت را غنیمت شمرده و تمامی فضای داخل کندو را پر از عسل می کند.

عسل خودبافت عسل کاملا طبیعی و خالص بوده و موم آن نیز کاملا طبیعی توسط زنبورعسل تولید شده است.

عسل خودبافت در واقع محبت بسیار زیاد گیاهان و مرتع است و از آن جایی که موم و عسل آن کاملا طبیعی است کیفیت بسیار ویژه ای داشته و در صورتی که مدیریت زنبورستان به روش ارگانیک باشد کیفیت آن همپای عسل وحشی خواهد بود.

عسل خودبافت موم بسیار لطیف و تازه ای داشته و مصرف این نوع عسل عطر و طعم واقعی عسل را به شما هدیه میدهد.

به نظرم هر ایرانی بایستی برای یک بار هم شده در این محبت گل ها با زنبورهای عسل شریک شده و لذت و خواص بی نظیر عسل طبیعی و کاملا خالص را با این عسل خودبافت تجربه نماید.

آیا عسل خودبافت را می توان با موم مصرف کرد؟

در اغلب موارد توصیه می شود که عسل بدون موم مصرف شود اما در موم خودبافت ازآن جایی که موم آن کاملا طبیعی و خالص است مصرف آن هیچ اشکالی ندارد و حتی موم آن می تواند فواید زیادی برای دستگاه گوارش و لثه های شما داشته باشد.

کیفیت عسل خودبافت بیشتر است یا عسل وحشی؟

ملاک کیفیت عسل در وهله اول مرتع و گیاهانی است که زنبورعسل از آن در تولید عسل استفاده کرده است.

البته که نوع مدیریت زنبوردار در استفاده از روش های سالم و ارگانیک تاثیر بسیار زیادی در کیفیت عسل خواهد داشت اما بایستی بدانید:

در صورتی که مدیریت کلنی های زنبورعسل به شیوه سالم و ارگانیک باشد کیفیت عسل خودبافت بسیار بالا می باشد و حتی در برخی از موارد می تواند از کیفیت عسل وحشی بالاتر باشد.

عسل خودبافت عسل کاملا خالص و باکیفیت است و اثرات دارویی و درمانی یک عسل اصیل و درجه یک را دارا می باشد.

آیا امسال علیرغم خشکسالی، عسلی هم تولید میشود؟

امسال با وجود خشکسالی بی سابقه اما دوباره سخاوت و محبت مراتع کوهستانی ایران شامل حال زنبورهای عسل و زنبورداران پرتلاش شد و وضعیت شهددهی گیاهان در اغلب مراتع خوب و عالی بود.

اغلب تصور این است که در سال های خشک تولید عسل کاملا مختل میشود اما بایستی بدانید که طبیعت همیشه بخشنده است و زنبورهای عسل با سخت کوشی مثال زدنی و ملاقات با میلیون ها گل شهد گل ها را جمع آوری نموده و عسلی را تولید می کنند که خداوند در قرآن از آن به شفا نام برده است.

همین را بدانید که در سال های خشک وضعیت تولید عسل بهتر خواهد بود و این یک تجربه چندین دهه ای زنبورداران باتجربه کشور است.

در مورد فلسفه تولید شهد زیاد در این سال های خشک نظریه های زیادی وجود دارد اما ذکر این نکته کافیست که گل ها برای گرده افشانی و تولید بذر و گذر از شرایط تنش خشکی وابسته به زنبورها هستند و در این سال ها با تولید شهد فراوان زنبورهای عسل را به ملاقات بیشتر گل هایشان دعوت می کنند و در این شرایط تولید عسل نیز بیشتر خواهد بود.

عسل خودبافت عرضه شده در آقای عسل چگونه تولید شده است؟

این عسل در زنبورستان های مستقر درمراتع کوهستانی کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری برداشت شده است.

این عسل از شهد گل های گون گزانگبین به عنوان یکی از مهمترین گیاهان شهدزای ایران تولید شده و عطر و طعم منحصربفرد گون گز در این عسل خالص و باکیفیت به وضوح مشخص است.

در واقع می توان گفت عسل خودبافت گون گز است.

عسل گزانگبین علاوه بر داشتن خواص عمومی عسل خواص ویژه ای هم دارد که می توان به آرامش بخشی، ملین و تقویت سیستم گوارشی اشاره کرد.

عسل گون غنی از مواد معدنی به خصوص آهن و سلنیوم می باشد و می تواند در بهبود علائم کم خونی موثر باشد.

از دیگر خواص دارویی این عسل می توان به انرژی زا، تقویت عمومی بدن و مفید برای سیستم ایمنی بدن اشاره نمود.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

منو

مقایسه 0