عسل سفید 300 گرمی

جدید

1,490,000 ریال

این محصول در انبار موجود نیست

عسل سفید، عسل خامه ای، عسل کرمی و عسل سفید روسی اسامی مختلف این محصول است. شاید برای شما نیز سوال است که عسل سفید دقیقا چی هست؟ چطوری تولید میشه و چه ویژگی هایی داره؟ عسل خامه ای به عسلی گفته می شود که فرآیند تبلور آن کنترل شده است. قطعا میدانید که رُس بستن، تبلور یا همان شکرک زدن یک فرآیند طبیعی برای عسل هاست. براساس این ویژگی که عسل تمایل به تشکیل بافت بلوری و جامد دارد؛ عسل سفید تولید می شود

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی

عسل سفید Creamed honey
طعم شیرین سلامتی به سبک آقای عسل


عسل سفید، عسل خامه ای، عسل کرمی و عسل سفید روسی اسامی مختلف این محصول است. شاید برای شما نیز سوال است که عسل سفید دقیقا چی هست؟ چطوری تولید میشه و چه ویژگی هایی داره؟ عسل خامه ای به عسلی گفته می شود که فرآیند تبلور آن کنترل شده است. قطعا میدانید که رُس بستن، تبلور یا همان شکرک زدن یک فرآیند طبیعی برای عسل هاست. براساس این ویژگی که عسل تمایل به تشکیل بافت بلوری و جامد دارد؛ عسل سفید تولید می شود. در واقع عسل سفید همان عسل معمولی است که از فرم مایع و روان تبدیل به فرم نیمه جامد شده است. و علیرغم اسمش که گاها به عسل خامه ای شناخته می شود هیچ محصول لبنی ندارد و صرفا عسل است که تغییر شکل داده است. البته توجه داشته باشید که در فرآیند تولید عسل سفید هیچ گونه افزودنی و موادی به عسل اضافه نمی شود و فرآیندهای دمایی نیز اعمال نمی شود که کاهش کیفیتی داشته باشد!

تاریخچه تولید عسل سفید

اولین روش برای تولید عسل خامه ای توسط التون جی دایس در سال 1935 ثبت شد و از آن زمان روش های بسیار متفاوتی برای تولید این محصول خوشمزه ارائه شده است.البته از مدت ها قبل زنبورداران با استفاده از هم زدن مداوم عسل در درجه حرارت پايين، اقدام به تهيه عسل خامه اي مي كردند كه احتياج به نيروي زيادي داشت. روش هاي جديد روش هايي هستند كه با نيروي كمتري عسل رس كرده با بافت نرم توليد ميكنند و راهي براي حل مشكل قديمي زنبورداران در كشورهاي مختلف كه عسل خامه اي توليد مي كنند، مي باشد. امروزه شرکت های بسیار مختلفی با تولید دستگاه های پیشرفته تولید عسل سفید را به راحتی انجام می دهند. در این دستگاه ها با هم زدن متوالی عسل در دماهای به خصوص به مدت 24 تا 48 ساعت عسل را از بافت مایع و روان تبدیل به بافت نیمه جامد و سفید می کنند.


نحوه تولید عسل سفید

در این محصول با استفاده از ویژگی رس بستن عسل ها در دمای سرد، ذرات کریستالیزه عسل با همزدن های متوالی تبدیل به ذراتی با قطر 25 میکرون می شود و در این شرایط، محصول نهایی بدون این که هیچ گونه کاهش کیفیتی داشته باشد به فرم نیمه جامد تبدیل میشود. در واقع در طی این فرآیند به طور طبیعی بلوری شدن در عسل تشکیل می شود و با هم زدن مداوم و تشکیل یک بافت همسان و اضافه شدن مقداری هوا به عسل بافت سفید و یکدست تشکیل می شود.


خواص عسل سفید

فواید سلامتی و خواص عسل سفید تحت تاثیر عسل اولیه برای تولید این محصول است. برای تولید عسل سفید می توان از انواع عسل ها استفاده کرد و بسته به این که چه عسلی در تهیه آن استفاده شده باشد خواص متفاوتی هم خواهد داشت. ما در واحد تحقیق و توسعه آقای عسل برای تولید این محصول از عسل های کاملا طبیعی همچون عسل گون، عسل پنبه، عسل خارکیوار و عسل یونجه و زنجیرخار با یک فرمول اختصاصی استفاده کرده ایم تا یک محصول ویژه و منحصربفرد با عطر و طعم عالی داشته باشیم. در واقع عسل سفید آقای عسل همان عسل طبیعی با کلی خواص ولی با لذت بیشتر در تجربه یک حس خوب شیرینی است. طعم شیرین سلامتی به سبک آقای عسل!! عسل کرمی با توجه به بافتی خاصی که دارد مشکلات عسل مایع در ریزش بر روی سطوح را نداشته و می تواند انتخاب مناسبی برای کودکان و سالمندان باشد تا از این نعمت بهشتی به شیوه لذت بخش تری استفاده نمایند. آقای عسل در راستای تنوع محصولات با کیفیت سبد سلامت خانوار ایرانی بعد از فرموله سازی و تعیین بهترین شیوه تولید در واحد تحقیق و توسعه اقدام به عرضه آن نموده است.

از مهمترین خواص این عسل می توان به: مقوی و انرژی زا، تنظیم کننده سیستم ایمنی بدن، مفید برای کودکان و سالمندان جهت تقویت قوای بدنی، اشتها آور، مفید برای  درمان کم خونی و ضعف اشاره کرد.


نحوه نگهداری عسل سفید

عسل سفید را بهتر است در یخچال نگهداری کنید اما نگهداری آن در دمای 20 تا 25 درجه سانتی گراد نیز بلامانع است و برای چندین ماه بافت خود را حفظ می کند. توجه داشته باشید نگهداری عسل سفید در دماهای بالای 35 درجه باعث دوفاز شدن و مایع شدن عسل می شود. پس توصیه ما این است که حتما این محصول را در یخچال نگهداری کنید.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولات بازدیدشده

منو

مقایسه 0