رسپی دمنوش های زمستانی با عسل

رسپی دمنوش های زمستانی با عسل

استفاده از عسل در تهیه دمنوش‌ها به عنوان شیرین کننده و از آن مهمتر برای تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از بیماری های فصل سرد به جهت خواص دارویی منحصربفرد عسل بسیار مرسوم است. رسپی های بسیار متعددی می توان برای زمستان براساس دمنوش ها تهیه کرد و زمستان سرد را با لذت و با کم ترین بیماری طی کرد. در زمستان با خنک تر شدن هوا، بدن ما نیاز به گرمای بیشتر و تقویت قوای عمومی بدن دارد. در این بین گیاهان دارویی و عسل دو جز مهم این دمنوش ها هستند.

رسپی دمنوش های زمستانی با عسل

در ادامه این مقاله سعی داریم با ارائه چند رسپی ساده و مفید زمستان را برای شما لذت بخش تر کنیم و بتوانید با صحت و سلامتی کامل و داشتن یک سیستم ایمنی قوی به استقبال زمستان بروید. با ما همراه باشید.

1- دمنوش اسطوخودوس

  • مواد لازم: گیاه خشک شده اسطوخودوس، گیاه خشک شده به لیمو، عسل طبیعی

روش تهیه: یک قاشق چای خوری گیاه خشک شده اسطوخدوس و به لیمو را به آب داغ داخل قوری اضافه کرده و بگذارید 10 تا 15 دقیقه دم بکشد. سپس دمنوش ها را در فنجان ریخته و اجازه بدهید یک تا دو دقیقه کمی ولرم شود و به این فنجان دو قاشق چای خوری عسل اضافه و نوش جان کنید.

توصیه میشود در تهیه این دمنوش از عسل آویشن، اسطوخودوس یا عسل روزانه آقای عسل استفاده کنید.

2- دمنوش گزنه و دارچین

  • مواد لازم: پودر خشک شده گیاه گزنه، غنچه گل محمدی، چوب یا پودر دارچین، عسل طبیعی

روش تهیه: 2 قسمت پودر خشک شده گیاه گزنه را با 2 قسمت غنچه گل محمدی و 1 قسمت پودر یا چوب دارچین ترکیب کنید. سپس به اندازه 4 فنجان آب داخل قوری ریخته و پس از داغ شدن آب 2 قاشق چای خوری از ترکیب را به آن اضافه کنید. بگذارید 20 دقیقه دم بکشد. اجازه بدهید به مدت یک تا دو دقیقه کمی ولرم شود و به هر فنجان دو قاشق چای خوری عسل اضافه کنید.

برای تهیه این دمنوش می توانید از عسل یونجه، عسل چندگیاه دشت و عسل اسطوخودوس یا عسل روزانه آقای عسل استفاده کنید

3- دمنوش نعناع و رازیانه و زنجبیل

  • مواد لازم: نعناع خشک، پودر یا زنجبیل تازه، پودر یا دانه رازیانه، عسل طبیعی

روش تهیه: کافیست یک قاشق چای خوری نعناع خشک، 1 قاشق چای خوری پودر زنجبیل خشک شده و نصف قاشق چای خوری پودر یا دانه رازیانه را به آب داغ داخل قوری اضافه کرده و پس از 5 دقیقه میل کنید. به سرعت نفخ شکم شما درمان شده و سیستم ایمنی بدن شما نیز در برابر سرماخوردگی تقویت می شود. از عسل روزانه آقای عسل یا عسل آویشن می توانید برای شیرین کردن و افزایش ارزش غذایی و دارویی این دمنوش استفاده کنید. توجه داشته باشید که دمای دمنوش در هنگام اضافه کردن عسل نبایستی بیشتر از 50 درجه سانتی گراد باشد.

رسپی دمنوش های زمستانی با عسل

4- معجون زنجبیل، لیموترش و عسل

  • مواد لازم: لیموترش شیرازی، زنجبیل تازه، عسل طبیعی

روش تهیه: برش های لیموترش و زنجبیل تازه را در ظروف شیشه ای در دار یا بانکه‌ای به صورت لایه ای بریزید. در ادامه کل ظرف را با عسل طبیعی پرکنید. و در داخل یخچال نگهداری کنید. پس از مدتی این مخلوط به فرم ژله‌ای میشود. این معجون را می توانید یک تا سه ماه در یخچال نگهداری کنید و بعد از یک هفته قابل مصرف خواهد بود. در هنگام مصرف یک قاشق غذاخوری از ژله را به یک لیوان آب ولرم اضافه کرده و میل نمایید.

برای تهیه این معجون می توانید از عسل روزانه آقای عسل یا عسل آویشن و چندگیاه کوهستان استفاده کنید.

5- دمنوش آویشن به لیمو

  • مواد لازم: کاکوتی خشک شده، برگ به لیمو خشک شده، عسل طبیعی

روش تهیه: یک قاشق چای‌خوری کاکوتی و یک قاشق چای‌خوری به لیمو را در قوری آب داغ ریخته و بگذارید ده دقیقه دم بکشد. دمنوش ها را در داخل فنجان ریخته و بگذارید یک تا دو دقیقه ولرم شود و به آن یک تا دو قاشق چای خوری عسل طبیعی اضافه کنید.

در تهیه این دمنوش می توانید به جای آویشن از کاکوتی، چای کوهی، آویشن شیرازی و بادرنجبویه و زرین گیاه نیز استفاده کنید.

استفاده از عسل های روزانه آقای عسل، عسل آویشن، عسل چهل گیاه کوهستان قابل توصیه است.

6- دمنوش دارچین و عسل

  • مواد لازم: پودر دارچین یا چوب دارچین، عسل طبیعی

رسپی دمنوش های زمستانی با عسل

روش تهیه: پودر دارچین یا چوب دارچین را به قوری آب جوش اضافه کنید و بگذارید 10 دقیقه بماند تا دم بکشد و عصاره آن در بیاید، سپس مقداری عسل به این چای اضافه کنید و بنوشید. توجه داشته باشید عسل را هنگامی اضافه کنید که آب ولرم شده باشد و دمایی حدود 45 تا 50 درجه سانتی گراد داشته باشد.

این دمنوش در تقویت سیستم ایمنی بدن شما بسیار موثر خواهد بود.

7- دمنوش هل، دارچین و زعفران

  • مواد لازم: چوب دارچین، هل سبز خرد شده، زعفران، عسل طبیعی

روش تهیه: هل، دارچین و زعفران را به همراه آب جوش در قوری بگذارید و به مدت ده دقیقه فرصت دهید تا دم بکشد. در نهایت این دمنوش را در فنجان ریخته و اجازه دهید کمی ولرم شود و به آن یک تا دو قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید.

8- نوشیدنی زنجبیل، شیر، دارچین، عسل

  • مواد لازم: زنجبیل تازه، شیر، چوب یا پودر دارچین، عسل طبیعی

روش تهیه: شیر را در شیرجوش به آرامی داغ کنید و به چهار لیوان شیر داغ نصف قاشق چای خوری پودر زنجبیل یا چند اسلایس کوچک زنجبیل تازه، نصف قاشق چای خوری پودر دارچین اضافه کنید. اجازه بدهید شیر ولرم شود و هر لیوان یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید و شب قبل از خواب میل کنید.

رسپی دمنوش های زمستانی با عسل

9- شربت آب لیمو عسل

  • مواد لازم: لیمو شیرازی یا لیمو تازه، عسل طبیعی

روش تهیه: به یک لیوان آب ولرم دو قاشق غذاخوری آب لیموی تازه و یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی اضافه کنید و این معجون را صبح ناشتا هر روز مصرف کنید. این ترکیب در تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش چربی خون و کاهش وزن تاثیر بسیار زیادی دارد.

10- دمنوش چای سبز و عسل

  • مواد لازم: چای سبز و عسل طبیعی

روش تهیه: در قوری چای سبز را دم کنید و در مرحله آخر وقتی دمنوش ولرم شد به هر فنجان یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی اضافه کنید.

دمنوش چای سبز و عسل سوخت و ساز بدن و را افزایش داده و در صورتی که مصرف آن همراه با ورزش و رژیم غذایی باشد می تواند تاثیر بسیار شگفت انگیزی بر کاهش وزن و لاغری داشته باشد، علاوه بر آن این نوشیدنی یک آنتی اکسیدان قوی بوده که مصرف مداوم آن منجر به سم زدایی بدن می گردد.

نوشته شده در 1400-09-17 مجله علمی, عسل شناسی 0 406

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0