اثرات شگفت انگیز ژل رویال در درمان ناباروری مردان

اثرات شگفت انگیز ژل رویال در درمان ناباروری مردان

ناباروری یک مشکل جهانی است که میزان شیوع آن در کشورهای مختلف 5 تا 30 درصد برآورد شده است. تقریبا 50 درصد موارد ناباروری ناشی از ناباروری با عامل مردانه است. کاهش میل جنسی، کاهش نعوظ، زودانزالی، کاهش میزان هورمون های جنسی، کاهش کیفیت اسپرم ها به لحاظ تعداد و تحرک در منی جز مهمترین دلایل ناباروری مردان است. کاهش توان جنسی آقایان می تواند مشکلات بسیار متعددی در زندگی زناشویی ایجاد نماید که افزایش طلاق در خانواده ها یکی از عوارض این مشکل است. استفاده از داروهای شیمیایی برای برطرف کردن این مشکلات و افزایش توان جنسی آقایان یکی از راه حل هاست که می تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد و در اکثر موارد تاثیرات قابل قبولی نیز نداشته باشد. استفاده از محصولات طبیعی با تاثیرات مثبت در افزایش توان جنسی و به ویژه تاثیر بر اسپرم ها بسیار مهم است. در این بین بررسی های علمی بسیار متعددی که توسط محققین انجام شده است حاکی از آن است که ژل رویال می تواند در سلامت جنسی آقایان تاثیرات مثبتی داشته باشد. اگر این موضوع برای شما نیز جذاب است می توانید در ادامه این مقاله علمی همراه ما باشید.

ژل رویال ماده‌ای غلیظ، ژله ای، به رنگ سفید مایل به شیری و بسیار مغذی است. این ماده توسط غدد شیری زنبورهای کارگر پرستار در سنین 3 تا 12 روزگی تولید میشود. ژل رویال به عنوان غذای مخصوص ملکه در تمام دوران زندگی و همچنین لاروهای زنبوران کارگر در سه روز اول ترشح میشود. ژل رویال یک ماده بسیار مقوی و غنی از ریز مغذی ها و درشت مغذی ها و طیف وسیعی از ترکیبات موثره زیستی است و مصرف آن در ملکه باعث بروز و رشد اندام های جنسی و طول عمر حدودا 40 برابری ملکه در مقایسه با زنبورهای کارگر میشود. به عبارت ساده‌تر زنبورهای کارگر و ملکه زنبورعسل به لحاظ ژنوتیپی هیچ تفاوتی ندارند اما زنبورهای کارگر که از عسل و گرده گل استفاده می کنند معمولا 40 روز در تابستان و حدود 6 ماه در زمستان عمر می کنند در حالی که ملکه زنبورعسل که صرفا از ژل رویال تغذیه می کند سه تا هفت سال عمر می کند و توانایی تخم ریزی تا 2000 عدد را دارد. دلیل این طول عمر و توانایی منحصربفرد تخم ریزی صرفا به خاطر استفاده از ژل رویال است. درک این تفاوت ویژگی های رفتاری و عملکردی زنبوران کارگر و ملکه و همچنین بررسی ترکیبات ژل رویال نشان میدهد این محصول یکی از غنی ترین ترکیبات غذایی با اثرات دارویی و درمانی است که می تواند تاثیرات وسیعی بر سلامت انسان داشته باشد.

به طور کلی ژل رویال حاوی 67 درصد آب، 12.5 درصد پروتئین، 11 درصد قندهای ساده، 5 درصد اسیدهای چرب و مقادیر قابل توجهی از مواد معدنی مختلف، ویتامین های محلول در آب، آمینواسیدها، ترکیبات پلی فنولی و سایر ترکیبات زیستی همچون رویالیسین Royalisin، آپی سیمینApisimin، ژلینسJelleines، آپ آلبومینApalbumin و 10- هیدروکسی ترانس - 2- دسنوئیک (10HDA) است.براساس بررسی های مختلف، ژل رویال دارای فواید سلامتی مختلفی همچون آنتی‌اکسیدان، ضدباکتری، تنظیم سیستم ایمنی، ضدحساسیت، ضد سرطان، تقویت قوای جنسی، ضدالتهاب، تنظیم فشار خون، خواص ضد پیری، کاهش چربی خون، کاهش کلسترول و بهبود متابولیسم لیپوپروتئین ها است.

ناباروری یکی از مشکل های بسیار جدی زوج های جوان  است که در سال های اخیر روبه افزایش است. عوامل مرتباط با ناباروری مردانه عامل حدود 50 درصد ناباروری زوجین است و برطرف کردن این مشکلات در اغلب موارد نیاز به روش های گران قیمت و دشوار است. گزارش ها نشان میدهد که در حدود 37 درصد از مردان نابارور اسپرم غیرطبیعی دارند که از این بین 24 درصد استنواسپرمی و 10 تا 15 درصد نیز آزوسپرمی و الیگواسپرمی است. مطالعات آزمایشگاهی بر روی موش های صحرایی ماده نشان داده است که مصرف ژل رویال دارای اثرات استروژنی بر موش ها است. ناکایا و همکاران گزارش کردند که مصرف ژل رویال می تواند از تاثیرات منفی استروژن بر دستگاه تناسلی مردان جلوگیری نماید. یا در یک بررسی دیگر عبدالحافظ و محمد دریافتند مصرف عسل و ژل رویال یک روش موثر در درمان ناباروری به دلیل استنوزواسپرمی است. در یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی همسترهای ماده نشان داد که رژیم غذایی حاوی ژل رویال در افزایش میزان هورمون تستوسترون و اسپرماتوژنز بیضه های همستر تاثیرات مثبتی دارد. در مطالعه دیگر که ال نگار روی خرگوش ها در مصر انجاد داد مشخص شد که مصرف ژل رویال در خرگوش های نر باعث بهبود قابل توجه اسپرموگرام و سطح تستوسترون سرمی شده است. در یک بررسی دیگر مشخص شد که مصرف ژل رویال هیچ تاثیری بر سطح هورمون تستوسترون موش ها ندارد اما تاثیرات قابل توجیهی بر کیفیت اسپرم موش های نر به لحاظ تعداد و تحرک اسپرم ها داشت. مطالعات مختلف توسط محققین در کشورهای متعددی حاکی از این است که ژل رویال می تواند با افزایش سطح هورمون تستوسترون، افزایش کیفیت اسپرم، افزایش تعداد و تحرک اسپرم و بهبود پارامترهای اسپرموگرام در مردان نابارور مبتلا به آزوسپرمی، اولیگواسپرمی و آستنواسپرمی تاثیرات مفیدی داشته باشد.

در یک بررسی بر روی 27 مورد ناباروری با عامل مردانه در مشهد نشان داد که ژل رویال می تواند تاثیرات مثبتی بر کیفیت اسپرم به لحاظ تعداد و تحرک اسپرم داشته باشد. در این طرح درصد موفقیت باروری در دو گروه تلقیح داخل رحمی اسپرم (IUI) و گروه با مصرف ژل رویال مورد بررسی قرار گرفت. نتایج این طرح تحقیقاتی مشخص کرد که درصد موفقیت باروری در هر دو گروه مشابه است. براساس یافته های این مطالعه می توان نتیجه گیری کرد که ژل رویال می تواند به عنوان یک گزینه درمانی جایگزین تلقیح داخل رحمی اسپرم (IUI) در نظر گرفته شود. سادگی، هزینه کم و عدم استفاده از داروهایی با عوارض جانبی از مهمترین مزیت های ژل رویال نسبت به IUI است.

نتیجه گیری: بررسی های آزمایشگاهی بر روی مدل های حیوانی همچون موش، خرگوش و همستر، بررسی ترکیبات شیمیایی ژل رویال و آزمون های بالینی بر روی مردان از یک سو و گزارشات تجربی نشان میدهد که ژل رویال می تواند تاثیرات مثبتی در سلامت جنسی آقایان داشته باشد و حتی در درمان ناباروری تاثیرات شگفت انگیزی داشته باشد.

بهترین روش استفاده: مصرف روزانه یک تا سه گرم ژل رویال به صورت ناشتا و زیرزبانی به نحوی که به خوبی با بزاق دهان مخلوط شود و جذب دهانی صورت گیرد، بهترین روش مصرف ژل رویال است. توصیه میشود برای کسب نتایج رضایت بخش حداقل یک دوره 40 روزه به این ترتیب ژل رویال مصرف کنید تا تاثیرات مثبت آن در بدن شما تثبت شود. عدم استفاده از غذاهای سرد، فست فودها و غذاهای کنسروی حاوی مواد نگهدارنده در کنار استفاده از فرآورده های طبیعی و سالم همچون عسل طبیعی و ژل رویال از دستورالعمل های طب سنتی برای سلامت جنسی آقایان است.

برای تقویت قوای جنسی از جمله افزایش میل جنسی، درمان زودانزالی، حل مشکلات نعوظ و به طور کلی بهبود توان جنسی استفاده از ژل انگبین آقای عسل و ژل رویال دو پیشنهاد بسیار خوب است که می توانید با مصرف صحیح آن این تاثیرات را در خود مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از کارشناسان آقای عسل مشورت بگیرید.

با احترام، محمد رفاهی - مدیر واحد تحقیق و توسعه آقای عسل 

نوشته شده در 1400-09-21 مجله علمی, عسل شناسی 0 390

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0