مصرف صحیح ژل رویال

مصرف صحیح ژل رویال

 ژل رویال یکی از محصولات بسیار ارزشمند زنبورعسل است که در سال های اخیر با توجه به تاثیرات دارویی زیادی که داشته است مورد استقبال بسیار خوب مردم قرار گرفته است. بیشترین استفاده ژل رویال در ایران جهت تقویت قوای عمومی بدن، افزایش سیستم ایمنیو تقویت نیروی جسمی و جنسی می باشد.

تجربه جدیدی به لحاظ طعم و مزه:

مصرف صحیح ژل رویال یکی از موارد بسیار مهم جهت بهره بردن صحیح و کافی از آن است. بایستی توجه داشته باشید که ژل رویال تازه دارای رنگ سفید تا زرد روشن، مزه ترش و گس و کمی شیرین است که اگر اولین بار است مصرف می کنید شاید مزه آن را دوست نداشته باشید. با این وجود خواص و ارزش تغذیه ای بالای آن شما را متقاعد می کند که اگرچه شاید اولین بار تجربه متفاوتی به لحاظ طعم و مزه داشته باشید اما به تدریج با مصرف آن حس خوب سلامتی و سرزندگی را خواهید داشت و مصرف دوره ای ژل رویال جزئی از رژیم غذایی شما باشد.

حساسیت به مصرف ژل رویال:

بایستی توجه داشت که برخی از افراد به ژل رویال حساسیت دارند و مصرف آن علائمی همچون آبریزش بینی، عطسه، کاهش فشار خون و در مواردی قرمزی سطح پوست و اگزامای پوستی ایجاد می نماید. توصیه می شود اگر اولین بار است که ژل رویال را مصرف می کنید حتما ابتدا در مقادیر کم شروع کنید و میزان حساسیت خود را به مصرف ژل رویال بسنجید. افرادی که به مصرف گرده گل یا نیش زنبورعسل، گرد و خاک و یا حساسیت های فصلی دارند احتمال حساسیت به مصرف ژل رویال را خواهند داشت. در این شرایط حتما مصرف ژل رویال را قطع نموده و از کارشناسان متخصص مشورت بگیرید.

نحوه مصرف عمومی:

روزانه یک گرم ژل رویال خام به صورت ناشتا در صبح و یا شب قبل از خواب در دهان قرار داده شده تا جذب زبانی صورت بگیرد و بعد از 20 ثانیه یک قاشق چای خوری عسل مصرف شود. در موارد درمانی می توان روزانه تا 3 گرم ژل رویال مصرف کرد. مقادیر بالاتر بایستی با نظر کارشناس متخصص صورت بگیرد.

مواد منع مصرف:

افرادی که به محصولات زنبورعسل حساسیت دارند، بانوان باردار و در مرحله شیردهی و کودکان زیر سه سال بایستی در مصرف ژل رویال احتیاط کنند. مصرف بیش از اندازه توصیه شده و یا خودسرانه به هیچ وجه توصیه نمی شود . جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان آقای عسل تماس بگیرید.

نحوه نگهداری:

به صورت درب بسته، بدور از نور در داخل یخچال (دمای 3 تا 5 درجه سانتی گراد) و جهت نگهداری طولانی مدت بیش از چندماه بایستی در داخل فریزر (دمای منفی 18 درجه سانتی گراد) نگهداری شود.

نوشته شده در 1399-05-09 توسط مجله علمی, زنبور درمانی 0 1891

مقالات مرتبط

آیا کودکان می توانند عسل مصرف نمایند

به‌طورکلی و به‌منظور رعایت موارد احتیاطی، استفاده عسل برای شیرخواران زیر یک سال ممنوع است و دلیل آن نیز خطر ابتلا به...

روش نگهداری صحیح عسل طبیعی

اگر میخواهید که عسل طبیعی خریداری شده شما اثر درمانی و دارویی آن کاهش پیدا نکند توصیه ما این است که...

نحوه مصرف عسل با موم

اگر از آقای عسل اقدام به خرید عسل با موم یا همان عسل کادری نموده اید توصیه می کنیم حتما موارد ذیل را مدنظر داشته...

راهنمای طبع عسل ها

عسل یک واژه عربی است که به فارسی آن را انگبین می گویند که عبارت است از ماده شیرینی که منشا شهد گل ها دارد و زنبورعسل...

بره موم قوی ترین آنتی بیوتیک طبیعت

بره موم یا چسب زنبورعسل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی شناخته میشود که مواد اولیه آن توسط زنبورعسل از گیاهان به ویژه...

اهمیت زنبورعسل: از گرده افشانی گل ها تا سلامت جامعه

حشره اي كه از تلاش او حيات بر مي خيزد و از عناء او شفاء ، حشره اي كه شربت او نه تنها سكرآور نيست كه ذكر آفرين است سخن...

با گیاه مولد عسل قنقال آشنا بشید

"شِکَرتیغال"(Echinops) سرده ای از گیاهان چندساله است. نام های دیگر آن در قدیم، قنقال، شکرتیار، خارشکر و تیغ قندک...

خارکیوار گیاه دارویی در پهنه بهشتی اورامانات

گیاه کنگر سهندی، کنگر زاگرسی با نام علمی Cirsium haussknechtii از تیره کاسنی از جمله گیاهان شهدزای خوب در منطقه رویشی...

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0