نحوه مصرف عسل با موم

نحوه مصرف عسل با موم


اگر از آقای عسل اقدام به خرید عسل با موم یا همان عسل کادری نموده اید توصیه می کنیم حتما موارد ذیل را مدنظر داشته باشید تا با نحوه مصرف و نگهداری صحیح آن آشنا شوید و لذت خوردن یک عسل خالص، طبیعی و ارگانیک برای شما و خانواده محترم دو چندان شود.

به محض تحویل عسل باموم بایستی توجه داشته باشید که باید آن را به قطعات کوچکتر تبدیل کرده و در داخل ظروف شیشه ای پریکس در داخل یخچال نگهداری کنید. برای این کار ابتدا عسل با موم را از پلاستیک خارج نموده و در روی یک سینی تمیز قرار دهید. در داخل عسل با موم جهت نگهداری آن دو رشته سیم مفتولی در موازات کادر چوبی قرار دارد که بایستی با یک چاقوی تیز از چهار طرف آن سیم را قطع نموده و به آرامی سیم را از درون عسل خارج کنید. در ادامه به کمک چاقو سعی نمایید عسل را از قاب چوبی خارج کنید و از چهارطرف آن به آرامی موم را از کادر چوبی جدا نمایید.

یک خواهش: کادر چوبی را می توانید در داخل پلاستیک قرار داده و در صورت تمایل به زنبورداران تحویل داده که دوباره در داخل کندو مورد استفاده قرار گیرد.

عسل با موم را به وسیله چاقو یا یک نخ بهداشتی کاملا تمیز به قطعا کوچک مربعی پنج تا ده سانتی تقسیم نموده و آن را در داخل یک ظرف شیشه ای درب دار کاملا تمیز و خشک قرار دهید. درب ظرف را به خوبی ببنیدید و آن را در داخل یخچال نگهداری کنید. البته نگهداری آن در داخل کابینت نیز بلامانع است اما توجه داشته باشید که در صورتی که دمای آشپزخانه بیشتر از 25 درجه باشد بعد از چند هفته در اثر فعالیت نوعی پروانه موم خوار عسل با موم شما فاسد می شود و لاروهای پروانه موم خوار با مصرف موم ها و تنیدن تارهای ابریشمی موجب از بین رفتن موم ها و غیرقابل مصرف شدن عسل می شود.

نکته مهم: حتما سعی کنید عسل با موم را طی چند هفته مصرف نمایید و نگهداری طولانی مدت عسل با موم پیشنهاد خوبی نیست.

عسل با موم را چطوری مصرف کنم؟

بعد از تقسیم عسل با موم به قطعات کوچکتر می توانید این عسل ها را به همان صورت مصرف کنید و در میز صبحانه و یا به صورت کوچکتر برای تزئین شیرینی و کیک و نوشیدنی ها استفاده شود. عسل با موم را در دهان قرار دهید و بعد از مکیده شدن عسل ها موم باقی مانده را همچون آدامس به خوبی بجویید و می توانید آن را نیز قورت بدهید یا موم را از دهان خارج کنید. موم خالص زنبورعسل ارزش تغذیه ای خاصی ندارد چون قابل هضم در دستگاه گوارش نیست اما برای تقویت لثه ها و بیماری های دهان و تقویت دستگاه گوارش و فعالیت بهتر روده ها اثرات مفیدی دارد. سرپولک های موم چون بافت لطیف تری دارد در داخل دهان آب شده و همراه با عسل قورت داده میشود اما موم خالص مثل آدامس به خوبی بعد از جویده شدن می توانید آن را از دهان خارج نمایید.

نوشته شده در 1399-06-02 توسط مجله علمی, زنبور درمانی 0 242

مقالات مرتبط

با گیاه مولد عسل کنار آشنا بشید

"کُنار" یا "سدر" درختی از تیره عنابیان است که بیش از سه هزار سال عمر می کند.این درخت تیغ دار، نسبتاً کوچک که ارتفاع...

آیا کودکان می توانند عسل مصرف نمایند

به‌طورکلی و به‌منظور رعایت موارد احتیاطی، استفاده عسل برای شیرخواران زیر یک سال ممنوع است و دلیل آن نیز خطر ابتلا به...

روش نگهداری صحیح عسل طبیعی

اگر میخواهید که عسل طبیعی خریداری شده شما اثر درمانی و دارویی آن کاهش پیدا نکند توصیه ما این است که...

راهنمای طبع عسل ها

عسل یک واژه عربی است که به فارسی آن را انگبین می گویند که عبارت است از ماده شیرینی که منشا شهد گل ها دارد و زنبورعسل...

بره موم قوی ترین آنتی بیوتیک طبیعت

بره موم یا چسب زنبورعسل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی شناخته میشود که مواد اولیه آن توسط زنبورعسل از گیاهان به ویژه...

اهمیت زنبورعسل: از گرده افشانی گل ها تا سلامت جامعه

حشره اي كه از تلاش او حيات بر مي خيزد و از عناء او شفاء ، حشره اي كه شربت او نه تنها سكرآور نيست كه ذكر آفرين است سخن...

با گیاه مولد عسل قنقال آشنا بشید

"شِکَرتیغال"(Echinops) سرده ای از گیاهان چندساله است. نام های دیگر آن در قدیم، قنقال، شکرتیار، خارشکر و تیغ قندک...

خارکیوار گیاه دارویی در پهنه بهشتی اورامانات

گیاه کنگر سهندی، کنگر زاگرسی با نام علمی Cirsium haussknechtii از تیره کاسنی از جمله گیاهان شهدزای خوب در منطقه رویشی...

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0