رنگ عسل ها

رنگ عسل ها

الزاماً بر اساس رنگ عسل نمی‌توان به طبیعی یا تقلبی بودن عسل پی برد. اگرچه متخصصین بر اساس رنگ عسل اطلاعاتی در زمینه منشأ گیاهی آن به‌دست می‌آورند. رنگ عسل بسته به منشا گیاهی آن و عوامل رنگ‌زای شهد از روشن تا تیره متغیر است. برای مثال عسل اقاقیا دارای رنگ زلال و آب‌گون هست و هرچه میزان غالبیت شهد اقاقیا در عسل بیشتر باشد رنگ عسل روشن‌تر است و یا این‌که رنگ عسلک ترنگبین قهوه‌ای تیره است. علاوه بر منشأ گیاهی عسل عوامل دیگری نیز در رنگ عسل مؤثر هستند. به‌عنوان مثال عسل‌های بهاره روشن‌تر از عسل‌های پاییزه است. اگر جریان شهد ورودی به کندو زیاد و فراوان باشد و مدت زمان فرآوری توسط زنبورعسل کم باشد رنگ عسل تولیدی روشن‌تر است و زمانی که جریان شهد کم و مدت‌زمان فرآوری زنبورعسل زیاد باشد رنگ عسل تیره‌تر خواهد بود. البته توجه داشته باشید نوع ظرف و میزان حجم عسل در داخل ظرف می تواند در رنگ ظاهری عسل تفاوت ایجاد کند و یک نوع عسل یکسان در دو ظرف متفاوت روشن تر و یا تیره تر به نظر برسد. به طور مثال در ظروف مات عسل تیره تر از ظروف شفاف به نظر می رسد. اگرچه تنوع رنگ عسل‌های طبیعی از روشن تا سیاه متغیر  است و الزاما نمی توان عنوان کرد که عسل تنها بایستی رنگ روشن و یا تیره داشته باشد اما رنگ عسل در آزمایشگاه و برای کارشناسان عسل حاوی اطلاعات ارزشمندی از منشا گیاهی و کیفیت آن می‌باشد که این امر نیازمند تجربه و دانش عسل شناسی است.

رنگدانه های طبیعی مسئول رنگ عسل هستند که از مهمترین آن می توان به پلی فنول ها، کارتنوئیدها، زانتوفیل ها و آنتوسیانین ها نام برد. ترکیب قندی، آمینواسیدها، مواد معدنی و اسیدهای آلی از دیگر عوامل موثر در رنگ عسل‌ها می‌باشد که همه این موارد تحت تاثیر منشا گیاهی و غالبیت شهد گیاهان است.

عسل‌های تیره‌رنگ (قهوه‌ای تا سیاه‌رنگ):

  • عسلک‌ها دارای رنگ بسیار تیره هستند و در صورت غالبیت بالا از رنگ‌های قهوه‌ای تیره تا سیاه‌رنگ متغیر هستند از جمله عسلک ترنگبین، عسلک بلوط و عسل سیاه دانه، عسل شوید

  • عسل‌های تک‌گل از جمله عسل‌های دیوخار، رازیانه، گشنیز، زرشک، عناب، کنار (در ابتدا روشن‌تر اما به‌تدریج تیره‌تر و در نهایت تا سیاه‌رنگ)، عسل گل گندم، عسل برازمبل، عسل علف پرستو و عسل گیلاس دارای رنگ قهوه‌ای تا قهوه‌ای تیره هستند.

  • عسل‌های پاییزه در مقایسه با عسل‌های بهاره رنگ تیره‌تری دارد و هرچه مدت‌زمان فرآوری عسل توسط زنبورعسل افزایش یابد رنگ عسل تیره‌تر خواهد شد و این تحت تاثیر افزایش میزان بره موم های موجود در عسل است.

عسل‌های روشن (زلال و آب‌گون تا زرد طلایی):

  • عسل اقاقیا، پنبه، هندبید و چوبک جز روشن‌ترین عسل‌های ایران محسوب می‌شوند و زلال و آب‌گون تا بی‌رنگ هستند.

  • عسل مرکبات دارای رنگ زرد روشن بوده که البته به‌تدریج رنگ تیره‌تری به خود می‌گیرد.

  • عسل‌های تیره نیام داران از جمله عسل خارشتر، یونجه (یونجه معمولی، یونجه زرد و یونجه سفید)، اسپرس، شبدرها و اغلب گون‌ها (گون زرد، گون گزی و گون کتیرا) دارای رنگ زرد روشن تا زرد طلایی هستند.

  • عسل‌های گیاهان تیره شب‌بو از جمله کُلزا، منداب و همچنین عسل‌های عشقه، تمشک، کلپوره و آفتاب‌گردان نیز جز عسل‌های روشن محسوب می‌شوند.

  • عسل‌های تغذیه‌ای که زنبورعسل با شربت شکر تغذیه شده است در مقایسه با عسل‌های طبیعی از رنگ روشن‌تری برخوردارند و عسل‌های کاملاً تغذیه‌ای دارای رنگ زرد روشن، شفاف و اصطلاحاً شیشه‌ای هستند.

  • انبارداری و حرارت دادن عسل موجب تیره‌تر شدن عسل می‌گردد و این تیره‌تر شدن در عسل‌های روشن از جمله مرکبات و یونجه بسیار محسوس خواهد بود.

نوشته شده در 1399-07-16 توسط مجله علمی, عسل شناسی 0 671

مقالات مرتبط

چهار مرحله اساسی تولید عسل

منشا اولیه عسل شهدی است که در درون گل ها تولید میشه. شهد مایعی است مملو از قند که از غدد شهدزای گیاهان تولید می‌شود....

عسل شکری چیست

اولین سوالی که عموم مردم در هنگام خرید عسل از فروشنده سوال می کنند قطعا اینه که این عسل شکری است یا عسل طبیعی؟

عسل تلخ هم داریم

می دونستید که عسل های خاصی در ایران تولید میشه که طعم برخی هاشون ترکیبی از شیرینی و یک تلخی ملایم است؟ تصور همه ما از...

عسل و درمان زخم

مهمترین کاربرد درمانی بشر از عسل در طول تاریخ در بهبود و درمان زخم و سوختگی بوده‌است. استفاده از عسل به عنوان درمان...

حرارت دادن عسل

یکی از سوالاتی که هر روزه از ما پرسیده می شود مرتبط با حرارت دادن عسل است و سوالاتی از این قبیل: آیا عسل را می تونم...

عسل و دستگاه گوارش

دستگاه گُوارش یکی از دستگاه‌های فعال در بدن انسان است که از دهان شروع شده و در ادامه در حلق، مری، معده، روده کوچک و...

پیشگیری و درمان کم خونی

کم‌خونی یا آنمی یا فقر الدم به انگلیسی Anemia اختلال خونی شایعی است که در آن گلبول‌های قرمز یا هموگلوبین کافی در خون...

رطوبت عسل

یکی از اجزا مهم عسل را آب تشکیل می دهد و ویژگی های متعدد فیزیکی و شیمیایی عسل از جمله میزان غلظت و قوام عسل، مدت زمان...

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0