رطوبت عسل

رطوبت عسل

یکی از اجزا مهم عسل را آب تشکیل می دهد و ویژگی های متعدد فیزیکی و شیمیایی عسل از جمله میزان غلظت و قوام عسل، مدت زمان انبارداری و گرانروی عسل مرتبط با میزان آب یا همان رطوبت عسل است. شهدی که در گل ها تولید می شود و زنبورعسل آن را جمع آوری می کند سهم عمده اش را آب تشکیل است به نحوی که 45 تا 75 درصد شهد از آب تشکیل شده است. از آن جایی شهد به دلیل میزان رطوبت بالا فسادپذیری بالایی دارد زنبورعسل سعی در کاهش میزان رطوبت عسل دارد و با فرآوری خاصی که روی عسل انجام می دهد آب اضافی شهد را تبخیر می نماید و رطوبت عسل را به زیر 20 درصد کاهش می دهد.

رطوبت نهایی عسل بستگی به رطوبت محیط دارد به نحوی که عسل های تولیدی در مناطق مرطوب همچون عسل مرکبات و عسل چندگیاه جنگل دارای رطوبت بالاتری در مقایسه با عسل مناطق خشک همچون عسل قنقال و کنار دارد. عسل های مناطق مرطوب تحت تاثیر رطوبت بالای محیط علیرغم این که زنبورعسل تمام تلاش خود را برای کاهش رطوبت انجام داده اما با این وجود شل و آبکی به نظر میرسد و معمولا میزان رطوبت این عسل ها بیشتر از 18 درصد است. اما عسل تولیدی در مناطق گرم و نیمه خشک همچون عسل های کنار، آویشن، قنقال و گشنیز رطوبت کمتر از 18 درصد داشته و غلظت و قوام بالایی دارند و در هنگام برداشتن با قاشق عسل حسابی غلیظ به نظر میرسد.

اندازه گیری میزان رطوبت عسل در آزمایشگاه و توسط دستگاه رفراکتومتر در دمای 20 درجه سانتی گراد انجام می شود از آن جایی که کشور ایران در یک منطقه با اقلیم گرم و خشک قرار گرفته است اغلب عسل های ایران رطوبت پایینی داشته و میزان رطوبت غالب عسل های ایران بین 14 تا 17 درصد است.

این بار که عسلی را خریداری کردید حتما به میزان غلظت و قوام عسل توجه کنید و مدنظر داشته باشید که این ویژگی تحت تاثیر میزان رطوبت عسل است. البته لازم به ذکر است که عسل در دماهای بالا شل و آبکی تر به نظر میرسد و در هنگام تحویل عسل به این امر توجه داشته باشید.

نوشته شده در 1399-07-16 توسط مجله علمی, عسل شناسی 0 488

مقالات مرتبط

چهار مرحله اساسی تولید عسل

منشا اولیه عسل شهدی است که در درون گل ها تولید میشه. شهد مایعی است مملو از قند که از غدد شهدزای گیاهان تولید می‌شود....

ژل انگبین آقای عسل

ژل انگبین یک ترکیب ویژه و منحصربفرد از عسل طبیعی و ژله رویال است که برای اولین بار با فرمولاسیون جدید در واحد تحقیق و...

دلیل استفاده از دودی در زنبورداری

حتما اگر تا بحال کلیپ های زنبورداری رو نگاه کردید و یا از نزدیک در زنبورستان حاضر شدید متوجه شدید که زنبورداران در...

عسل شکری چیست

اولین سوالی که عموم مردم در هنگام خرید عسل از فروشنده سوال می کنند قطعا اینه که این عسل شکری است یا عسل طبیعی؟

عسل تلخ هم داریم

می دونستید که عسل های خاصی در ایران تولید میشه که طعم برخی هاشون ترکیبی از شیرینی و یک تلخی ملایم است؟ تصور همه ما از...

عسل و درمان زخم

مهمترین کاربرد درمانی بشر از عسل در طول تاریخ در بهبود و درمان زخم و سوختگی بوده‌است. استفاده از عسل به عنوان درمان...

تاریخ انقضای عسل

عسل یکی از معدود مواد طبیعی است که حتی به صورت کاملا خام و بدون مواد نگهدارنده کپک نمی زند. با این‌که شاید برخی از...

ضعف عمومی بدن

احساس ضعف و بی‌حالی یک احساس آشنا برای هر هریک از ما است. اما اگر این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی شود باید به دنبال علت...

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0