تاریخ انقضای عسل

تاریخ انقضای عسل


عسل یکی از معدود مواد طبیعی است که حتی به صورت کاملا خام و بدون مواد نگهدارنده کپک نمی زند. با این‌که شاید برخی از باکتری‌ها و قارچ‌ها در عسل وجود داشته باشند اما تا زمانی که میزان رطوبت عسل زیر ۱۸ درصد باشد امکان جوانه‌زنی، رشد و تکثیر فراهم نیست. تنها در صورتی که میزان رطوبت عسل بالای ۲۰ درصد باشد و یا به عسل آب افزوده شود به‌تدریج و با کاهش فشار اسمزی عسل، زمینه تکثیر مخمرها فراهم شده و فرآیند تخمیر، ترش شدن و فساد آغاز می‌شود. به‌طورکلی اگر رطوبت عسل در محدوده‌ی ۱۳ تا نهایت ۱۸ درصد باشد و شرایط لازم برای نگهداری عسل رعایت گردد، برای چندین سال فاسد نمی‌شود. البته به دلیل حضور آنزیم‌ها، برخی واکنش‌های شیمیایی در عسل صورت می‌گیرد و باعث بروز تغییرات تدریجی همچون کاهش میزان ساکارز، تولید مواد حد واسط مانند هیدروکسی متیل فورفورال، کاهش ویتامین‌ها و آنزیم‌ها می‌گردد. سرعت این تغییرات به ویژگی‌ها و شرایط نگهداری عسل بستگی دارد.

در بسیاری از کشورهای پیشرفته برای برخی از محصولاتی که خاصیت غیرفاسد شدن دارند همچون عسل، نمک و شکر به جای عبارت تاریخ انقضاء از عبارت بهترین زمان مصرف استفاده می‌شود. درج تاریخ انقضا دوساله بر روی عسل‌های دارای مجوز به جهت رعایت قوانین و دستورالعمل‌های بهداشتی معاونت غذا و دارو است و بعد از دو سال اگر شرایط نگهداری عسل بهینه باشد و تغییرات خاصی در عسل صورت نگرفته باشد، این مدت برای دو سال دیگر قابل تمدید خواهد بود.

به طور کلی عسل بعد از تولید در داخل کندو و برداشت توسط زنبوردار به تدریج در اثر واکنش های شیمیایی که به صورت کاملا طبیعی به جهت حضور آنزیم ها در عسل وجود دارد؛ تغییر می کند و رنگ آن تیره تر می شود و در اثر کاهش مواد موثره ارزش تغذیه ای آن کاهش می یابد. توصیه ما تهیه عسل های طبیعی، تازه و خام است. ما در مجموعه آقای عسل با نظارت جدی و اجرای سیستم کنترل کیفیت و سیستم گریدبندی کیفی توجه ویژه ای به تازگی و کیفیت عسل داریم و تمام سعی ما ارائه شیرین ترین هدیه طبیعت با همان کیفیت تولید اولیه توسط زنبورعسل می باشد تا در نهایت شادی و سلامتی را برای شما به ارمغان داشته باشد.

نوشته شده در 1399-08-03 توسط مجله علمی, عسل شناسی 0 1624

مقالات مرتبط

8 فایده شگفت انگیز ژل رویال برای سلامتی

از ژله رویال قرن ها به عنوان یک داروی دارویی و مکمل غذایی استفاده می شده است. در واقع ، قدمت آن به زمان ارسطو در...

چهار مرحله اساسی تولید عسل

منشا اولیه عسل شهدی است که در درون گل ها تولید میشه. شهد مایعی است مملو از قند که از غدد شهدزای گیاهان تولید می‌شود....

ژل انگبین آقای عسل

ژل انگبین یک ترکیب ویژه و منحصربفرد از عسل طبیعی و ژله رویال است که برای اولین بار با فرمولاسیون جدید در واحد تحقیق و...

روش برداشت گرده گل

گرده گل یکی از محصولات ارزشمند زنبورعسل است که به جهت ارزش تغذیه ای بسیار بالایی که دارد در ده های اخیر مصرف انسانی...

دلیل استفاده از دودی در زنبورداری

حتما اگر تا بحال کلیپ های زنبورداری رو نگاه کردید و یا از نزدیک در زنبورستان حاضر شدید متوجه شدید که زنبورداران در...

عسل شکری چیست

اولین سوالی که عموم مردم در هنگام خرید عسل از فروشنده سوال می کنند قطعا اینه که این عسل شکری است یا عسل طبیعی؟

عسل تلخ هم داریم

می دونستید که عسل های خاصی در ایران تولید میشه که طعم برخی هاشون ترکیبی از شیرینی و یک تلخی ملایم است؟ تصور همه ما از...

عسل و درمان زخم

مهمترین کاربرد درمانی بشر از عسل در طول تاریخ در بهبود و درمان زخم و سوختگی بوده‌است. استفاده از عسل به عنوان درمان...

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0