عسل با موم لعل کوهستان ممتاز 800 گرمی

جدید

5,100,000 ریال

این محصول در انبار موجود نیست

عسل مُشکورَک جز با کیفیت ترین عسل های ایران است که به صورت انحصاری در مناطق گرمسیری جنوب کشور تولید می شود و در برخی از سال ها زمینه تولید بالای آن وجود دارد.

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی


عسل لعل کوهستان


گیاه تولید کننده عسل:

گیاه لعل کوهستان با نام علمی Oliveria decumbens


مناطق برداشت عسل:

مناطق گرمسیری جنوب غرب و غرب کشور در استان های کرمانشاه، جنوب فارس، بوشهر، خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام و لرستان


زمان برداشت:

اردیبهشت و خرداد


معرفی عسل:

گیاه لعل کوهستان Oliveria decumbens از گیاهان دارویی و بومی فلات ایران و متعلق به خانواده چتریان بوده و به صورت خودروی در مناطق غربی و جنوب غربی ایران رویش دارد. در زبان های محلی به این گیاه دِن، دِنَک و مُشکورَک می گویند و گویش محلی ایلام "نونه خدا" و در استان بوشهر به آن "اُوشه گل سرخو" نیز گفته می شود. لعل کوهستان گیاهی علفی یکساله معطر به ارتفاع 20 تا 50 سانتی متر، سفید رنگ و کم و بیش بدون کرک، پرشاخه با گل های صورتی تا ارغوانی رنگ می باشد. در طب سنتی ایران از این گیاه در درمان سوء هاضمه، اسهال، دردهای شکمی و رفع تب استفاده می شود. اندام های هوایی این گیاه حاوی مقادیر قابل توجهی اسانس به ویژه تیمول و کارواکرول است که این دو ماده خواص ضد میکروبی بالایی دارد.

گیاه لعل کوهستان یکی از گیاهان ارزشمند به لحاظ تولید شهد و گرده در مناطق گرمسیری جنوب کشور است. موسم گلدهی این گیاه دارویی در اردیبهشت و خرداد است و به جهت تولید شهد زیاد و معطر به شدت مورد علاقه زنبورعسل است. در سال های پرباران که شرایط بهینه رشد و گلدهی این گیاه فراهم است زنبورداران با استقرار کلنی ها در مراتع با تراکم بالای این گیاه عسل خوبی برداشت می کنند و به جهت غالبیت شهد این گیاه در تولید عسل امکان برداشت عسل تک گیاه موشکورک فراهم است. عسل تک گیاه مُشکورَک به رنگ کهربایی تا کهربایی تیره دارای مزه منحصر بفرد و خواص دارویی و درمانی زیادی است و علاوه بر خواص عمومی عسل اثرات ویژه ای نیز دارد که می توان به ضد باکتری قوی، مفید برای دل درد، مناسب برای مشکلات گوارشی، افزایش سیستم ایمنی و قوای عمومی بدن اشاره کرد.

جمع بندی آن که عسل مُشکورَک جز با کیفیت ترین عسل های ایران است که به صورت انحصاری در مناطق گرمسیری جنوب کشور تولید می شود و در برخی از سال ها زمینه تولید بالای آن وجود دارد.

آقای عسل با همکاری زنبورداران پرتلاش سعی در تولید و عرضه این عسل باکیفیت دارد تا یکی از عسل های ویژه و انحصاری ایران را در اختیار شما مصرف کنندگان عزیز قرار دهد. از این که به کیفیت عسل های ناب ایران اطمینان دارید به خود میبالیم.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

منو

مقایسه 0