عسل اکاليپتوس 400 گرمي

16

جدید

1,490,000 ریال

27 قلم

- +

درختان اکالیپتوس در شمار گونه های جنگلی سریع الرشد محسوب می شوند که بومی اقیانوسیه، به ویژه استرالیا هستند و در حدود ۲۰۰ سال است که در کشورهایی غیر از استرالیا که رویشگاه طبیعی آن است، کشت می شوند. اکالیپتوس ها به صورت گسترده در نواحی گرمسیری، نیمه گرمسیری و معتدل دنیا کشت شدند، به نحوی که در بیش از 85 کشور جهان در مساحتی حدود 65 میلیون هکتار، به طور گسترده و با اهداف مختلف کشت می شود.

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی


عسل اوکالیپتوس Eucalyptus honey


گیاه تولید کننده:

گونه های اکالیپتوس از جمله Eucalyptus camaldulensis و Eucalyptus globulus


مناطق مهم به لحاظ تولید:

استان های فارس، خوزستان، یزد، سیستان و بلوچستان و قم


معرفی گیاه:

  • درختان اکالیپتوس در شمار گونه های جنگلی سریع الرشد محسوب می شوند که بومی اقیانوسیه، به ویژه استرالیا هستند و در حدود ۲۰۰ سال است که در کشورهایی غیر از استرالیا که رویشگاه طبیعی آن است، کشت می شوند. اکالیپتوس ها به صورت گسترده در نواحی گرمسیری، نیمه گرمسیری و معتدل دنیا کشت شدند، به نحوی که در بیش از 85 کشور جهان در مساحتی حدود 65 میلیون هکتار، به طور گسترده و با اهداف مختلف کشت می شود. در دنیا بیش از 700 گونه اکالیپتوس رویش دارد و در چند دهه اخیر بیش از 80 گونه آن وارد کشور شده است و در مناطق گرمسیری و معتدل شمال و جنوب کشور کشت شده است.

  • اکالیپتوس یکی از گیاهان معروف خانواده مورد است و شامل گونه های درختی است که ارتفاع آن 25 تا 40 متر تا گاها 80 متر می رسد. برگ های آن معمولا کشیده و باریک، گل ها دارای تعداد زیادی پرچم بوده که نهایتا تبدیل به میوه ای خشک و معمولا پیاله ای شکل می شود. اکالیپتوس دارای طبع گرم و خشک است و مصرف سنتی آن در بومیان استرالیایی اغلب در درمان زخم بوده و در دیگر کشورها در رفع مشکلات تنفسی همچون برونشیت، درمان برخی از التهابات پوستی مثل سوختگی و درمان تب ناشی از مالاریا و تیفوئید مفید عنوان شده است.

  • اکالیپتوس به جهت تولید شهد و گرده فراوان یکی از بهترین گیاهان ارزشمند در زنبورداری دنیا است که عسل زیادی از این درختان در سراسر دنیا به ویژه استرالیا، اسپانیا، هند، مراکش و آفریقای جنوبی برداشت می شود. گل های اکالیپتوس به جهت ساختار منحصربفردی که دارد پذیرای زنبورهای مختلف به ویژه زنبورعسل است. فصل گلدهی این گیاه در ایران در برخی از گونه ها در مناطق گرمسیری ایران در اسفند و فروردین است اما پیک گلدهی جهت برداشت عسل در اردیبهشت و خرداد ماه است. در مناطق با سطح کشت وسیع اکالیپتوس و جنگل های مصنوعی امکان برداشت عسل تک گیاه با غالبیت بالای شهد این گیاه فراهم است و جز عسل های با کیفیت در بازار جهانی شناخته می شود.

  • عسل تک گیاه اکالیپتوس دارای رنگ کهربایی، عطر و طعم منحصربفرد و ملایم، شیرینی متوسط و اسیدیته ضعیف است و بدین جهت مشتری پسندی بالایی در بین مصرف کنندگان دارد. عسل اکالیپتوس جز عسل های متوسط رُس محسوب می شود و طی شش ماه تا یک سال فرآیند رُس بستن عسل طول می کشد و دلیل آن نسبت فروکتوز به گلوکوز بیش از یک است. عسل اکالیپتوس از جمله عسل های با کیفیت دنیا و ایران است و این نیز به دلیل وجود مقادیر بالایی از مواد موثره از جمله ویتامین C و ویتامین B9 در مقایسه با سایر عسل های تک گل می باشد. عسل اکالیپتوس در مقایسه با سایر عسل به لحاظ مواد معدنی ضعیف تر است. در بررسی های مختلف علمی عسل های اکالیپتوس مشخص شد که عسل های تک گل و با غالبیت بالا دارای مقادیر بالایی آنزیم دیاستاز و فعالیت آنتی باکتریال متوسطی دارد. از مهمترین خواص دارویی عسل اکالیپتوس می توان به افزایش دهنده سیستم ایمنی، ضدسرطان، درمان زخم و سوختگی، مفید در درمان سرفه و یکی از عسل های خوب برای مصرف کودکان جهت تنظیم خواب و آرامش دهنده می باشد.

آقای عسل این افتخار را دارد که با همکاری زنبورداران پرتلاش کشور یکی از عسل های شاخص و خوش طعم ایران را تولید نماید و کام شما را با این نعمت بهشتی شیرین نماید.

 
جزئیات فنی
خواص درمانیتقویت سیستم ایمنی بدن
منطقه برداشتفسا - جهرم - قم
زمان برداشتاوایل اردیبهشت تا نیمه خرداد
وزن400 گرم

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولات بازدیدشده

منو

مقایسه 0