آقای عسل با اتکا به تجربه بیست ساله در زمینه بررسی و عرضه عسل های تک گیاه و با کیفیت ایران و همکاری بسیار گسترده با زنبوردران متعهد سراسر کشور سعی در عرضه باکیفیت ترین عسل های طبیعی ایران را دارد. از دشت های گرمسیری در جنوب کشور تا ارتفاعات کوهستانی البرز و زاگرس از مراتع بکر گرم و خشک تا مراتع سرسبز شمال را در جستجوی با کیفیت ترین عسل ایران در نوردیده ایم و در این مسیر استانداردهای سخت گیرانه ای حتی فراتر از استانداردهای ملی و بین المللی عسل را در دستور کار قرار دادیم تا در نهایت حلاوت و شیرینی عسل های با کیفیت ایران را با شما قسمت نمایم. تمامی عسل های عرضه شده در آقای عسل کاملا طبیعی بوده بدین معنا که زنبورها مطلقا از شهد گیاهان تغذیه نموده اند و عسل های بی کیفیت و تغذیه ای به هیچ عنوان در آقای عسل جایی نخواهند داشت.

عسل های آقای عسل در سه دسته کلی عرضه می شوند. وجه مشترک تمامی این عسل ها کیفیت بالای آن هاست:

1-  عسل های طبیعی: عسل هایی است که تمام استاندارد های جهانی برای کیفیت عسل را دارا می باشد. این گونه عسل ها دارای آیتم های آزمایشگاهی استاندارد می باشند. برای مثال ساکارز همه ی آنها زیر 3% می باشد. (مگر عسل هایی که به طور طبیعی ساکارز آنها بالا است. مثل کنار، بهارنارنج، و یونجه) یا پرولین آن بالای 300 می باشد.(درحالی که استاندارد ایران، در پرولین 180 می باشد). بسته به منشا گیاهی عسل ها در این دسته عسل های تک گیاه و یا چهل گیاه عرضه می شود.

2-  عسل های طبیعی ارگانیک: عسل ارگانیک به عسلی گفته می شود که در فرآیند تولیدش از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نشده باشد. زنبورداران در فرایند تولید سنتی عسل، در کندو جهت آفت زدایی معمولا از دارو های شیمیایی استفاده می کنند. مانند: آپیتول, پریزین, آپیستان, واروازین و فولبکس وا که برای از بین بردن کنه از آنها استفاده می کنند. هرچند این کار در بین تمام زنبور داران دنیا مرسوم است. اما بالاخره مقدار بسیار کمی از این آلودگی ها وارد کندو می شود. که به آن اصطلاحا پس مانده سموم گفته می شود. آقای عسل با ایجاد شبکه وسیع از زنبورداران متعهد و ارائه آموزش های نوین زنبورداری سعی در ارتقا دانش فنی زنبورداران جهت تولید عسل های باکیفیت ایران دارد که علاوه بر طبیعی بودن سالم نیز باشد. سالم به این معنا که عاری از آلاینده ها و باقی مانده های سموم باشد و طی دستورالعمل های خاص که به زنبورداران آموزش داده می شود استفاده از داروهای سالم و به طور کلی روش زنبوردارای ارگانیک در دستور کار قرار می گیرد.

3-  پک ویژه آقای عسل: عسل هایی که در این پک ها ارائه می شوند عسل هایی هستند که بسیار کمیاب با مزه ای استثنایی و کیفیت فوق العاده و خواصی کم نظیر تولید شده اند. این گونه عسل ها غالبا در ارتفاعات کوه ها و یا در دل دره های مختلف تولید شده اند. که هزینه زیادی را به زنبور دار تحمیل می کند. به همین خاطر قیمت اینگونه عسل ها هم نسبت به بقیه عسل ها متفاوت است.

 

 

*چند نکته مهم

 

نکته اول: همانطور که در بخش درجه بندی کیفیت عسل های موجود در بازارگفتیم برای تشخیص عسل طبیعی سه راه وجود دارد ولی به هر حال و باز هم در هر کدام احتمال خطا وجود دارد. ما برای اینکه این احتمال خطا را به حداقل ممکن برسانیم به دلیل تجربه زیاد، مهارت خوب در تشخیص عسل و ارتباطات گسترده با کندوداران و آزمایشگاه­های تخصصی از هر سه راه استفاده می کنیم آن هم با وسواس قابل توجهی، یعنی ابتدا تمام سعی خود را در شناخت کندوداران متخصص و متعهد به صورت تفصیلی یا اجمالی نموده و سپس عسل خریداری شده از این زنبورداران مطمئن را به آزمایشگاه­های دقیق برده و پس از اینکه خیالمان از جواب آزمایش راحت شد باز هم با استفاده از تجربه متمادی خود در تشخیص مزه عسل ، آنهایی که از غنای طبیعی بالایی برخوردارند را انتخاب کرده و در دسترس شما قرار می دهیم.

نکته دوم: یکی از مهمترین دلایلی که بعضی از مردم مخصوصا کودکان اشتیاقی برای مصرف عسل، این ماده معجزه آسا ندارند این است که بسیاری از عسلهای طبیعی موجود هم از مزه خوب و دل انگیزی بهرمند نیستند. برای همین یکی از دقت­هایی که ما در انتخاب عسلها می نماییم خوشمزگی آنهاست به حدی که با یک بار امتحان کردن آنها قطعا ذوق زده می شوید و بسیاری از کودکان به خاطر این امر به شدت رو به خوردن عسل آورده اند.

نکته سوم: با همه تلاشهای طاقت فرسایی که برای تهیه عسل هایی که درخور شما عزیزان باشد می کنیم ولی در قیمت گذاری آنها از مسیر انصاف و قناعت خارج نمی شویم و سعی کردیم به کمترین سود ممکن رضایت دهیم به حدی که بسیاری از مواقع موجب سرزنش دوستانمان می شود.


محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0