عسل با موم قابی هزارخار

فقط آنلاین

جدید

فروش مختص مشتریان ساکن شهر تهران (مناطق 22 گانه)

مناطقی مانند اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، قدس، چهاردانگه، پرند و.... را شامل نمی شود.

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی


عسل با موم هزارخار (کرک)عسل با موم هزار خار یا کرک در واقع شهد گیاه هزارخار است که در داخل شان های مومی ذخیره شده است و به صورت با موم عرضه می شود. این عسل به شیوه زنبورداری سالم و ارگانیک از دشت های هزارخار فلات ایران (قم، مرکزی، کرمان) که سرشار از شهد گیاه هزارخار است برداشت می شود. عرضه این عسل به صورت محدود و با با بسته بندی شیک و کاملا اختصاصی ارائه می شود.


عسل با موم آقای عسل

عسل با موم آقای عسل توسط زنبورداران باتجربه که روش زنبوردارای سالم و ارگانیک را در زنبورستان خود اعمال می کنند تولید شده است. تولید عسل با موم به این روش بسیار به سختی انجام می شود و تولید آن در مقایسه با سایر عسل ها محدودتر است. موم در واقع یک ترکیب پیچیده از چربی است که به صورت کاملا طبیعی توسط زنبورهای عسل از غدد موم ساز موجود در سطح شکمی تولید می شود و در ادامه توسط زنبورها در ساخت شان های شش ضلعی کاربرد دارد. بعد از ساخت این حجرات شش ضلعی؛ عسل در درون آن ها فرآوری و ذخیره شده و در نهایت بعد از فرآوری کامل توسط یک لایه موم به نام سرپولک پلمپ می شود.

مزیت عسل با موم آقای عسل

در عسل با موم عرضه شده در آقای عسل موم بکار رفته کاملا طبیعی بوده و نهایت دقت در تولید آن بکارگرفته شده است. از آن جایی که نگرانی هایی بابت مصنوعی بودن موم و یا حتی باقی مانده های شیمیایی در داخل موم وجود دارد اما سعی کرده ایم با نظارت و جدیت بسیار سخت گیرانه و در ادامه آزمایش های میزان باقی مانده ها در آزمایشگاه های تخصصی این تضمین را ارائه نمایم که عسل با موم آقای عسل کاملا سالم و طبیعی بوده و می تواند برای مصارف تازه خوری لذت خوردن عسل را به شیوه کاملا سنتی به شما هدیه نماید.

عسل با موم چیست؟

عسل "شان" یا همان عسل همراه با موم به عسلی گفته می‌شود که داخل سلول‌های "شان" ذخیره شده باشد. قبل از اختراع اکستراکتور (جهت جدا سازی عسل از موم)، عسل فقط در داخل شان‌ها به بازار عرضه و به فروش می‌رسید. بعد از به‌کار گیری دستگاه اکستراکتور به منظور بالا بردن تولید و عرضه آسان عسل، بیشتر خریداران در امر تولید، بسته‌بندی و توزیع عسل به سمت عسل تصفیه شده گرایش پیدا کردند و در واقع می‌توان گفت امروزه اکثر مردم تصورشان از عسل، همان عسل تصفیه شده است که به صورت مایع عرضه و به فروش می‌رسد.

شاید از شنیدن این جمله تعجب کنید اما تولید عسل "شان" خوب یک هنر است؛ چرا که برای تولید عسل "شان" زنبورداران کندوهای خود را  باید پر جمعیت نگه داشته و مانع از بچه دادن زنبورها شوند و به محض نزدیک شدن شهد اقدامات لازم از جمله با دادن طبقه به کندو یا موم باعث تولید عسل شان شوند. بهترین عسل در جاهای تولید می‌شود که میزان شهد گل ها بسیار زیاد باشد و زنبورهای عسل امکان تولید موم و ذخیره کافی عسل را داشته باشند و تمامی حجرات شان از عسل تکمیل گردد.

عسل با موم بسته به این که در کدام مرتع و از شهد چه گیاهی باشد عطر و طعم متفاوتی خواهد داشت. لازم به ذکر است که در همه مراتع امکان برداشت عسل با موم با کیفیت آن هم به صورت کاملا طبیعی و خالص امکان پذیر نیست. البته حساسیت هایی نسبت به عرضه عسل باموم وجود دارد و با توجه به این که موم مهمترین محصول داخل کندو است که ارزش بالایی برای زنبورعسل دارد سعی ما در آقای عسل این است که اغلب عسل ارائه شده به صورت عسل بدون موم باشد و عرضه عسل باموم به صورت محدود و صرفا جهت تنوع در مصرف عسل و بهره بردن از خواص دارویی و درمانی عسل با موم ارائه شده است.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولات بازدیدشده

منو

مقایسه 0