عسل خارچوبه 400 گرمی

فقط آنلاین

91

جدید

چوبک یکی از گیاهان مهم تیره میخک است.

چوبک در جهان دارای 61 گونه است و بیشتر گونه های این جنس در فلات ایران رویش دارد. گونه های این جنس دارای بوته های چوبی بالشتکی شکل و دارای خارهای گزنده‌اند.

قسمت های پایینی گیاه کاملا چوبی، گل ها سفید، طول گیاه 20 الی 25 سانتی متر و گلبرگ ها به رنگ های متنوع صورتی، سفید و قرمز روشن است.

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی

عسل خارچوبه Choobak honey

گیاه تولید کننده عسل:

گیاه چوبک با نام علمی Acanthophyllum glandulosum

مناطق مهم به لحاظ تولید:

دشت های مرکزی کشور در استان های اصفهان، فارس، یزد و گاها مناطق کوهستانی البرز

معرفی گیاه:

چوبک یکی از گیاهان مهم تیره میخک است.

چوبک در جهان دارای 61 گونه است و بیشتر گونه های این جنس در فلات ایران رویش دارد.

گونه های این جنس دارای بوته های چوبی بالشتکی شکل و دارای خارهای گزنده‌اند.

قسمت های پایینی گیاه کاملا چوبی، گل ها سفید، طول گیاه 20 الی 25 سانتی متر و گلبرگ ها به رنگ های متنوع صورتی، سفید و قرمز روشن است.

چوبک از دیرباز برای مردم تحت نام خارچوبه یا بیخ برای مردم شناخته شده است.

از ریشه ضخیم آن به علت داشتن ماده ساپونینی، مانند صابون برای شستن و تمیز کردن لباس استفاده می کردند.

ساپونین موجود در عصاره چوبک دارای اثرات آنتی اکسیدانی است و اثرات دارویی و درمانی دارد که در طب سنتی استفاده های زیادی دارد که از مهمترین آن می توان به درمان سکسکه، ادرارآور، قاعده آور و تقویت قوای جنسی اشاره کرد.

گل های چوبک به رنگ های درخشان سفید و دارای عطر بسیار ملایم و دلپذیری است و شهد و گرده خوبی را در اختیار زنبورعسل قرار می دهد.

چوبک گونه های بسیار متنوعی در ایران دارد و گونه های این جنس در مناطق کوهستانی و دشت های مرکزی نیمه خشک کشور گسترش بسیار زیادی دارد.

گلدهی این گیاه بسته به منطقه و گونه متفاوت خواهد بود.

به طور مثال در دشت های مرکزی و گرمسیری جنوب کشور گلدهی آن در فروردین تا خرداد ماه است و در مناطق کوهستانی نیز در تیر تا مرداد ماه ادامه دارد.

گلها به جهت تولید شهد فراوان مورد علاقه زنبورعسل است و در برخی از مناطق که تراکم این گیاه بالا باشد امکان برداشت عسل تک گیاه چوبک فراهم است که البته زنبورداران عسل تولیدی از این گیاه را به عسل خارچوبه می شناسند.

عسل خارچوبه جز عسل های با رنگ روشن و باعطر و طعم ملایم است و مزه شیرینی متوسطی دارد.

عسل خارچوبه عطر گل های بهاری را در خود دارد و جز عسل های مشتری پسند محسوب می شود.

افرادی که عسل های با عطر و طعم قوی را نمی پسندند، عسل خارچوبه انتخاب بسیار خوبی برای این دسته از افراد است که عطر و طعم یک عسل طبیعی اصیل را امتحان کنند.

عسل خارچوبه تحت تاثیر گیاه مولد شهد خود، علاوه بر اثرات عمومی عسل می تواند در تقویت قوای جنسی، تقویت سیستم ایمنی بدن، قاعدگی بانوان و ادرارآور و درمان سکسکه مفید باشد.

آقای عسل این افتخار را دارد که با همکاری زنبورداران پرتلاش کشور یکی از عسل های شاخص و خوش طعم ایران را تولید نماید و کام شما را با این نعمت بهشتی شیرین نماید.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولات بازدیدشده

منو

مقایسه 0