عسل گزانگبین ممتاز 400 گرمی

213

جدید

1,550,000 ریال

این محصول در انبار موجود نیست

عسل گون گز  یکی از عسل های انحصاری ایران می باشد.

به معنای واضح تر این که تنها در ایران قابل تولید است. عسل گون گزانگبین یکی از عسل های بسیار ویژه مناطق کوهستانی زاگرس می باشد.

مهمترین خواص: علاوه بر داشتن خواص عمومی عسل خواص ویژه ای هم دارد که عسل به آرامش بخشی، ملین و تقویت سیستم گوارشی اشاره کرد. عسل گون غنی از مواد معدنی به خصوص آهن و سلنیوم می باشد

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی

نام انگلیسی: Gavan Gaz Honey

نام علمی گیاه تولید کننده عسل: Astragalus adscendens

عسل گون گز یکی از عسل های انحصاری ایران می باشد.

به معنای واضح تر این که تنها در ایران قابل تولید است. عسل گون گزانگبین یکی از عسل های بسیار ویژه مناطق کوهستانی زاگرس می باشد.

سطح بسیار وسیعی از مناطق کوهستانی این مراتع از گیاه گون گزانگبین Astragalus adscendens پوشیده شده است و عسل گون گز با استقرار کلنی های زنبورعسل در مراتع بسیار بکر زاگرس در استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، فارس، کردستان، آذربایجان، کرمانشاه و ایلام برداشت می شود تا یکی از خوش طعم ترین عسل های ایران به صورت کاملا ارگانیک تولید شود تا در نهایت در سفره سلامت خانوار ایرانی قرار گیرد.

مهمترین خواص: علاوه بر داشتن خواص عمومی عسل خواص ویژه ای هم دارد که عسل به آرامش بخشی، ملین و تقویت سیستم گوارشی اشاره کرد. عسل گون غنی از مواد معدنی به خصوص آهن و سلنیوم می باشد و می تواند در بهبود علائم کم خونی موثر باشد. از دیگر خواص دارویی این عسل می توان به انرژی زا، تقویت عمومی بدن و مفید برای سیستم ایمنی بدن اشاره نمود.

رنگ عسل گون گز:

زرد روشن تا زرد طلایی

موعد برداشت: خرداد و تیرماه

عسل گون گز آقای عسل با کمک زنبورداران پرتلاش از بکرترین مراتع کوهستانی ارتفاعات زاگرس و با بالاترین کیفیت تولید شده است.

معرفی گیاه گون گزانگبین:

گون گزی - گون گزانگبین خوانسار Astragalus adsendens

تیره نیامدارنLeguminosae

درختچه ای چندساله به ارتفاع نیم تا یک متر که به صورت گسترده در غرب ایران رویش دارد و به صورت بسیار محدود در عراق و ترکیه نیز گزارش شده است.

این گونه برای اولین بار در سال 1870توسط هاس کنخت از کوه های جنوب غربی ایران شناسایی شد.
این گونه مولد مان گیاهی گز خوانسار است که در اثر فعالیت گونه ای پسیل بر روی این گیاه تولید می شود. این شیرابه های قندی که به مان گز شناخته می شود در تهیه گز اصفهان مورد استفاده قرار می گیرد و افراد محلی در تابستان آن را در تابستان جمع آوری می کنند

شهدزا و گرده زا - اغلب شهد

جذابیت خیلی خوب - مهمترین گونه گیاهی شهدزا در منطقه رویشی زاگرس

دیدگاه کاربران
1

  • عسل
    1399-02-31

    درود♡ این اولین عسلی بود که سفارش دادیم. معرکه بود! مادرم میگه از میزانه شیرین بودنش میشه فهمید که خالصه و شکر اینا قاطیش نیس. تو خونه بهش میگیم عسله شیخ حسن:) من قدردانه انصافی که تو قیمت‌ها قائل شدین هستم. دعاگوی شما.

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

منو

مقایسه 0