عسل زنجیرخار ویژه 350 گرمی

129

جدید

پیشنهاد شگفت انگیز:

3,549,000 ریال

3,900,000 ریال

-9%

- +

عسل تک گیاه زنجیرخار را بایستی یکی از معطرترین عسل های ایران دانست که به شدت مورد علاقه دوستداران عسل خواهد بود. عسل تک گیاه این گونه کنگر به رنگ زرد روشن، دارای رطوبت مطلوب و عطر و طعم بسیار قوی است که مشتری پسندی بسیار بالایی دارد. در همه سال ها شهددهی عالی این گیاه در مرتع صورت نمی گیرد اما....

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی


عسل زنجیرخار
Thistle Honey


گیاه تولید کننده عسل:

گیاه کنگر براکته دار با نام علمی Cirsium bracteosum


مناطق مهم به لحاظ تولید:

مناطق کوهستانی رشته کوه زاگرس در استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد


معرفی گیاه زنجیرخار:

کنگر براکته دار با نام علمی Cirsium bracteosum از تیره کاسنی Compositae یکی از گیاهان خودروی ارزشمند در مناطق کوهستانی زاگرس و فلات مرکزی ایران است. این گیاه به نام محلی زنجیرخار معرفی می شود و در اجتماعات گون گزانگبین در ارتفاعات کوهستانی رویش دارد. این گونه دارای دو زیرگونه است و از پراکنش خوبی در منطقه رویشی زاگرس مرکزی و شمالی برخوردار است. کنگر براکته دار گیاهی است علفی به ارتفاع تا 120 سانتی متر، ساقه های رگه دار- شیاردار، با ساقه های طویل برگدار و خاردار، جام گل ارغوانی. میوه فندقه، قهوه ای کم رنگ.

زنجیرخار یکی از گیاهان مولد شهد بسیار ارزشمند در مراتع کوهستانی در زاگرس محسوب می شود. فصل گلدهی این گونه کنگر در اوایل مردادماه بعد از گلدهی گون گزانگبین است و میزبان خوبی به لحاظ شهد برای زنبورعسل می باشد. گل های زنجیرخار سرشار از شهد و گرده است اما اغلب فعالیت زنبورعسل جهت جمع آوری شهد صورت می گیرد. در سال هایی که شرایط مساعدی به لحاظ گلدهی و شهددهی این گیاه در مرتع فراهم باشد بعد از برداشت عسل گون گزانگبین در اواخر تیرماه امکان برداشت عسل با غالبیت شهد گل های زنجیرخار فراهم است.

عسل تک گیاه زنجیرخار را بایستی یکی از معطرترین عسل های ایران دانست که به شدت مورد علاقه دوستداران عسل خواهد بود. عسل تک گیاه این گونه کنگر به رنگ زرد روشن، دارای رطوبت مطلوب و عطر و طعم بسیار قوی است که مشتری پسندی بسیار بالایی دارد. در همه سال ها شهددهی عالی این گیاه در مرتع صورت نمی گیرد اما در سال های مساعد به لحاظ شهددهی کام زنبورعسل و زنبورداران و در ادامه عسل دوستان با این عسل معطر حسابی شیرین خواهد شد. در اغلب موارد عسل زنجیرخار همراه با شهد گل های گون گزانگبین خواهد بود و در این شرایط نیز عطر و طعم کم نظیری خواهد داشت. از آن جایی که این عسل در مراتع بکر کوهستانی زاگرس برداشت می شود شاخص های کیفی خوبی به لحاظ سلامت دارد و اظهار نظرهای علمی در زمینه خواص دارویی و درمانی این عسل منوط به تحقیقات آزمایشگاهی و پژوهش های بالینی است.

آقای عسل این افتخار را دارد که با همکاری زنبورداران پرتلاش کشور یکی از عسل های شاخص و خوش طعم ایران را تولید نماید و کام شما را با این نعمت بهشتی شیرین نماید.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولات بازدیدشده

منو

مقایسه 0