عسل رازیانه ممتاز 800 گرمی در پک ارمغان

جدید

6,600,000 ریال

اخطار: آخرین موجودی فعلی!

- +

رازیانه یا بادیان سبز جز قدیمی ترین گیاهان دارویی ایران است که اندام های مختلف آن در صنایع داروسازی، آرایشی و طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه از مواد موثره آن در داروسازی برای مداوای سرفه، تسکین درد، درمان اسهال و یبوست، مقوی معده، مقوی اعصاب، دل درد، نفخ، سوهاضمه کودکان و تحریک تولید شیر در مادران استفاده می شود.

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی


عسل رازیانه Fennel Honey


گیاه تولید کننده:

گیاه رازیانه با نام علمی Foeniculum vulgare


مناطق مهم به لحاظ تولید:

کاشت شده در بسیاری از استان ها از جمله همدان، کرمانشاه و اصفهان  به طور ویژه در شهرستان رزن همدان


معرفی گیاه:

  • رازیانه یا بادیان سبز جز قدیمی ترین گیاهان دارویی ایران است که اندام های مختلف آن در صنایع داروسازی، آرایشی و طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه از مواد موثره آن در داروسازی برای مداوای سرفه، تسکین درد، درمان اسهال و یبوست، مقوی معده، مقوی اعصاب، دل درد، نفخ، سوهاضمه کودکان و تحریک تولید شیر در مادران استفاده می شود. همچنین اسانس آن به عنوان چاشنی در صنایع نوشابه سازی، غذایی و آرایشی – بهداشتی کاربرد دارد.

  • رازیانه با نام علمی Foeniculum vulgare  گیاهی است معطر و دارویی از خانواده چتریان  Apiaceae که بومی سواحل دریای مدیترانه می باشد. رازیانه گیاهی علفی، دو یا چند ساله، به ارتفاع تا دو متر می باشد. رازیانه دارای برگ هایی با بریدگی های زیاد است، به طوری که برگ ها به صورت نخی شکل در آمده اند. دم برگ ها در اتصال به ساقه به صورت غلاف مانند هستند. گل ها دارای رنگ های زرد هستند و به صورت چتر مرکب قرار گرفته اند. رازیانه به صورت خودروی و کشت شده در کشور رویش دارد. رازیانه تحت شرایط دیم طی هفت ماه اول سال دوره رشد رویشی و زایشی خود را کامل می کند. قطب کاشت رازیانه در ایران شهرستان رزن همدان است که سالانه بیش از 2000 هکتار رازیانه در این منطقه کشت می شود که بیش از 95 درصد سطح زیرکشت رازیانه کل کشور است.

  • یکی از مهمترین گیاهان ارزشمند در زنبورداری را بایستی رازیانه در نظر بگیریم. گل های رازیانه سرشار از شهد و گرده معطر است که علاوه بر زنبورسازی خوب عسل فراوان و با کیفیتی تولید می نماید. سالانه صدها زنبوردار از سراسر کشور برای برداشت عسل رازیانه به مزارع رازیانه در شهرستان رزن استان همدان کوچ می کنند. فصل گلدهی این گیاه دارویی در اواسط تابستان به ویژه مرداد و شهریور است و یکی از امیدهای اصلی زنبورداران جهت تولید عسل در برنامه سالانه کوچ کلنی های زنبورعسل قرار دارد. گلدهی در فصل مناسب، سطح زیر کشت وسیع و تولید شهد و گرده فراوان، امکان تولید عسل تک گیاه با غالبیت بالای شهد رازیانه را فراهم کرده است.

  • عسل تک گیاه رازیانه دارای رنگ کهربایی و جز عسل های تیره رنگ با رطوبت پایین و عطر و طعم منحصربفرد است. از آن جایی که میزان فروکتوز بالا و گلوکوز پایینی دارد جز عسل های دیررُس محسوب می شود به نحوی که جامد شدن عسل بیش از یک سال صورت می پذیرد. عسل رازیانه به جهت خواص دارویی و ارزش تغذیه ای کیفیت بسیار بالایی دارد و علاوه بر خواص عمومی عسل ها دارای خواص ویژه ای نیز می باشد که از مهمترین آن می توان به مقوی سیستم گوارش، تقویت اعصاب، درمان دل درد و نفخ، افزایش نیروی جنسی و مشکلات هورمونی زنان، درمان سرفه، درمان زخم و عفونت، رفع سوءهاضمه کودکان، افزایش شیر مادران و درمان اسهال اشاره کرد.

آقای عسل این افتخار را دارد که با همکاری زنبورداران پرتلاش کشور یکی از عسل های شاخص و خوش طعم ایران را تولید نماید و کام شما را با این نعمت بهشتی شیرین نماید.


شما می توانید ویدئوی "آنالیز حسی عسل رازیانه" را در اینجا تماشا کنید.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

منو

مقایسه 0