عسلک ترانگبین ممتاز 800 گرمی

جدید

5,900,000 ریال

اخطار: آخرین موجودی فعلی!

- +

عسلک ترانگبین در واقع شیرابه قندی ترشح شده توسط گونه ای زنجرک بر روی گیاه خارشتر است که بعد از مرحله گلدهی گیاه خارشتر بر روی اندام های مختلف از جمله ساقه و برگ تولید می شود و قبل از کریستالیزه شدن توسط زنبورعسل به عنوان یک منبع قندی جمع آوری شده و در کلنی ذخیره می شود...

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی


عسلک ترانگبین 
Taranjabin honey


گیاه تولید کننده:

گیاه خارشتر با نام علمی Alhagimaurorum


مناطق برداشت:

مناطق بیابانی و نیمه خشک کشور در استان های خراسان، گلستان، سمنان، قزوین، تهران، خوزستان، بوشهر،سیستان و بلوچستان و ..


زمان برداشت:

شهریور تا آذر


معرفی عسلک ترانگبین:

عسلک ترانگبین در واقع شیرابه قندی ترشح شده توسط گونه ای زنجرک بر روی گیاه خارشتر است که بعد از مرحله گلدهی گیاه خارشتر بر روی اندام های مختلف از جمله ساقه و برگ تولید می شود و قبل از کریستالیزه شدن توسط زنبورعسل به عنوان یک منبع قندی جمع آوری شده و در کلنی ذخیره می شود.

رنگ و طعم ویژه و خاصیت دارویی فراوان و غنی بودن به لحاظ مواد معدنی و ترکیبات پلی فنولی از ویژگی های شاخص این عسلک می باشد.

گیاه خارشتر از جمله گیاهان ارزشمند مناطق خشک و نیمه خشک دشت های کم ارتفاع کشور است که در نهایت محبت و استقامت در این مراتع رشد می کند و از آن مهمتر شهد و گرده فراوانی تولید می نماید.

عسل خارشتر که حاصل شهد گل های این گیاه است به رنگ روشن و در بهار و اوایل تابستان برداشت می شود اما این گیاه علاوه بر عسل بعد از دوره گلدهی در مردادماه به بعد در اثر فعالیت گونه ای زنجرک شیرابه قندی تولید می نماید.

این شیرابه ها در واقع همان ترنجبین معروف است که در طب سنتی و جهت درمان یرقان و زردی نوزادان کاربرد دارد.

از آن جایی که این ترنجبین ترکیب قندی دارد مورد استفاده زنبورعسل قرار می گیرد و در داخل کندو به عسلک ترانگبین فرآوری می شود.

عسلک ترانگبین کیفیت بسیار بالایی دارد و جز باکیفیت ترین عسل های ایران به لحاظ خواص آنتی بیوتیکی، آنتی اکسیدانی و ضدسرطانی است و از آن جایی که این عسل منشا شهد گل ها ندارد به نام عسلک شناخته می شود.

عسلک خالص ترانگبین دارای رنگ کهربایی تیره تا سیاه رنگ، عطر و طعم منحصربفرد که تا حدودی مزه شیره توت و شیره خرما می دهد اما سرشار از خواص دارویی و درمانی است.

از مهمترین خواص این عسل می توان به افزایش سیستم ایمنی، مفید برای بیماری های کبد به ویژه کبد چرب، درمان کم خونی، ضدسرطان، مفید برای مشکلات دستگاه گوارش، تقویت کننده عمومی بدن اشاره کرد.

آقای عسل با همکاری زنبورداران پرتلاش سعی در تولید و عرضه این عسل باکیفیت دارد تا یکی از دارویی ترین عسل های دنیا را در اختیار شما مصرف کنندگان عزیز قرار دهد.

از این که به کیفیت عسل های ناب ایران اطمینان دارید به خود میبالیم.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

منو

مقایسه 0