عسل چهل گیاه دشت 800 گرمی

80

جدید

3,650,000 ریال

69 قلم

- +

در عسل چندگیاه برخلاف عسل های تک گیاه غالبیت شهد یک گیاه وجود ندارد و زنبورعسل با جمع آوری شهد گیاهان دارویی مختلف این عسل را تولید کرده است.

عسل چهل گیاه  دشت که گاها عسل چندگیاه یا عسل دشت معرفی می شود از عسل های باکیفیت ایران محسوب می شود که زنبورعسل با جمع آوری شهد گیاهان مختلف این عسل را تولید نموده است.

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی

عسل چهل گیاه دشت

گیاه تولید کننده عسل:

عسل چندگیاه و غالبیت شهد یک گونه گیاهی در این عسل وجود ندارد. گونه های مختلف مناطق دشت های کم ارتفاع در تولید این عسل موثر هستند

مناطق برداشت عسل:

مناطق دشت و استپی در استان های مختلف

زمان برداشت:

بهار و تابستان

معرفی عسل:

در عسل چندگیاه برخلاف عسل های تک گیاه غالبیت شهد یک گیاه وجود ندارد و زنبورعسل با جمع آوری شهد گیاهان دارویی مختلف این عسل را تولید کرده است.

عسل چهل گیاه دشت که گاها عسل چندگیاه یا عسل دشت معرفی می شود از عسل های باکیفیت ایران محسوب می شود که زنبورعسل با جمع آوری شهد گیاهان مختلف این عسل را تولید نموده است.

گونه های مختلف مناطق استپی دشت های گرم و خشک و گرمسیری کشور همچون کهورک، خارشتر، یونجه، کَوَر، شکرتیغال، کلپوره، پنیرک، اسپند، ورث، سریش، باردلنگ و .. بسته به منطقه و سال زراعی گونه های مختلفی سهم موثری در تولید عسل دارند.

در عسل چندگیاه دشت غالبیت شهد یک گونه گیاهی خاص در عسل وجود ندارد و گونه های گیاهی مختلف مراتع دشت و استپی در تولید این عسل موثر هستند و زنبورعسل با جمع آوری شهد این گیاهان عسل چندگیاه دشت را تولید می کند.

بسته به منطقه و حتی سال زراعی تحت تاثیر شرایط آب و هوایی و بارندگی فعالیت زنبورعسل بر روی گیاهان مختلفی جهت جمع آوری شهد صورت می گیرد و خواص حسی عسل در سال های مختلف می تواند متفاوت باشد.

در بیشتر دشت های گرمسیری جنوب کشور و یا دشت های گرم و خشک فلات مرکزی ایران و یا دشت های معتدل و استپی عسل چندگیاه دشت قابل تولید است.

عسل های چندگیاه شاخص های فیزیکوشیمیایی و ارگانولپتیک مشابهی ندارند و رنگ این عسل ها از روشن تا کهربایی می تواند متغییر باشد.

در برخی از سال ها که شاهد گلدهی یک گونه گیاهی خاص در تراکم بالا در دشت هستیم امکان تولید عسل تک گیاه نیز وجود دارد.

زنبورداران با استقرار کلنی های زنبورعسل خود در مراتع دشت اقدام به برداشت این عسل می نمایند.

عسل های چندگیاه دشت تنوع کمتری از گیاهان شهدزا در مقایسه با عسل کوهستان در تولید آن موثر است و از آن جایی که تولید عسل در مراتع خودروی و بدور از آفت کش ها صورت می گیرد به لحاظ شاخص سلامت نیز کیفیت بالایی دارد.

از مهمترین خواص عمومی عسل چندگیاه دشت می توان به مقوی، انرژی زا، افزایش دهنده سیستم ایمنی، تقویت دستگاه گوارش، مفید برای درمان زخم و سوختگی، درمان سرفه و گلودرد، درمان بی خوابی و افزایش اشتها اشاره کرد.

از آن جایی که در تولید این عسل گیاهان شهدزای مختلفی تاثیر دارد در مناطق مختلف و حتی در دو سال متوالی در یک مرتع یکسان می تواند رنگ، عطر و طعم متفاوتی داشته باشد و مصرف کنندگان عزیز بایستی به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

آقای عسل با همکاری زنبورداران پرتلاش سعی در تولید و عرضه این عسل باکیفیت دارد تا یکی از عسل های خوش عطر و خوش طعم را در اختیار شما مصرف کنندگان عزیز قرار دهد.

از این که به کیفیت عسل های ناب ایران اطمینان دارید به خود میبالیم.

دیدگاه کاربران
6

 • علیرضا ملک محمدی
  1399-05-15

  با سلام پس مصرف عسل های اقاقیقا و کنار، اینبار چهل گیاه!... یک عسل مقرون بصرفه .. یکی از اعضای خانواده با مصرف همین عسل در صبحگاه همراه با لیمو از حالت سرگیجه و ضعف بهودی موثری یافت ... فکر کنم عسل های متفرقه قند زیادی دارند که باعث میشد این فرد بیش از حد قند خونش بالا برود.

 • محمد امین صدیق
  1399-12-06

  درود به شرفت پولی که میگیری حلالت باشه
  کاش یکم ارزون تر بود میتونستم بیشتر سفارش بدم ولی کیفیت بینظیره
  بسته بندی بی نقص .ارسال سریع

  پاسخ مدیر

  تشکر از محبت شما
  نوش جونتون

 • محبوبه نیک کار
  1400-02-25

  سلام ممنونم از اقای اقا میری که منو با مجموعه ی خوبی مثل شما آشنا کرده...
  از همکارانتون هم تو قسمت ثبت سفارشات تشکر میکنم که هم پاسخگویی خیلی خوبی داشتن و هم مشاوره ی عالیی دادن ...
  بازم از اقای اقامیر و تیم خوبی که جمع کردن تشکر میکنم...

  پاسخ مدیر

  با سلام 
  تشکر از محبت و توجه شما

 • محمد
  1400-05-27

  چرا یک کیلویی پر نمی کنید ؟؟؟

  پاسخ مدیر

  فعلا بسته بندی عسل های آقای عسل در همین دو وزن 400 و 800 گرمی می باشد
  ولی احتمالا به زودی در بسته بندی های دیگر هم عرضه خواهد شد

 • زهره کاشانی
  1401-01-25

  سلام
  ممنون از دقت نظر و صداقت در کار شما که متاسفانه این روزها خیلی کم شده

  پاسخ مدیر

  نوش جااان
  تشکر از محبت شما

 • رضا رسول زاده
  1401-05-24

  عالییی خوشمزه

  پاسخ مدیر

  نوش جونتون

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولات بازدیدشده

منو

مقایسه 0