عسل سماق ویژه 350 گرمی

149

جدید

3,300,000 ریال

- +

عسل تک گیاه سماق به رنگ کهربایی و دارای عطر و طعم بسیار ویژه ای است و جز عسل های خاص و منحصربفرد ایران به شمار می آید. عسل سماق دارای مقدار قابل توجهی مواد معدنی و اسیدهای ارگانیک همچون اسیدمالیک، اسید تارتاریک و آسکوربیک اسید می باشد.

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی

عسل سماق ویژه

عسل سماق یکی از عسل های تک گیاه و جز عسل های بسیار خاص و باکیفیت ایران است که به صورت انحصاری در ایران قابل تولید است. درختچه های سماق گل های معطر و سرشار از شهد دارد و زنبورداران با استقرار کلنی های زنبورعسل در باغات سماق این عسل منحصربفرد را تولید می کنند.

توجه:
مدت زمان رُس بستن: شش تا دوازده ماه بعد از تولید. عسل سماق جز عسل های متوسط رُس می باشد. رُس بستن یا شکرک زدن یکی از فرآیندهای طبیعی عسل هاست که در طی آن عسل از حالت مایع به جامد تبدیل می شود. در صورتی که عسل شما بافت جامد و بلوری به خود گرفت به هیچ عنوان نشانه کاهش کیفیت عسل نیست و این عسل قابلیت مصرف دارد.

شناسنامه عسل سماق ویژه (تولید و بسته بندی شده در شرکت عسل قطره طلایی دشت بهشت)
نام انگلیسیSumac Honey
گیاه تولید کننده عسلدرختچه سماق با نام علمی Rhus coriaria از تیره پسته. سماق ادویه بسیار ارزشمندی است و در سردشت استان آذربایجان این درختچه ارزشمند کشت می شود.
آنالیز حسی عسل سماق
 • رنگ: کهربایی تا کهربایی تیره با رگه های سبز فسفری در زمان برداشت عسل
 • شیرینی: متوسط
 • غلظت و قوام: عسل کاملا رسیده است و غلظت خوبی دارد
 • عطر و بو: خاص و منحصر بفرد و عسل بسیار معطری است که شما رو غافل گیر می کند.
ویژگی های عسل سماق
 • طبیعی و گرما ندیده
 • تولید شده در زنبورستان های آقای عسل
 • عرضه شده در ظروف با گرید غذایی بسته بندی شده به روش GMP
 • طبع سرد - در مقایسه با سایر عسل ها طبع سردتری دارد
 • مناسب برای دموی ها و صفراوی مزاج ها
 • ارسال رایگان به سراسر کشور و ضمانت مرجوعی محصول
نوع عسلعسل تک گیاه با غالبیت شهد گل های سماق
مناطق برداشت عسلباغات سماق در شهرستان سردشت در آذربایجان غربی و به صورت محدود در استان ها خراسان (گناباد)، کردستان و آذربایجان
زمان برداشت عسلخرداد و تیر
خواص دارویی عسل سماق
 • خواص آنتی اکسیدان و ضدسرطانی
 • آنتی باکتریال
 • مفید در درمان بیماری های رماتیسمی و نقرس
 • کاهش فشار و چربی خون
 • صفرابر
 • تقویت کننده دستگاه گوارش
 • مفید برای زخم و عفونت

معرفی جامع عسل سماق:

معرفی گیاه سماق: سماق با نام علمی Rhus coriaria از تیره پسته Anacardiaceae یکی از گیاهان دارویی و ادویه ای است. سماق به صورت درختچه ای و در نواحی گرم و معتدل می روید و بومی مناطق مدیترانه ای، آسیای غربی و آسیای میانه است و در اکثر نقاط دنیا رویش دارد. واژه سُماق (sumac) از کلمه "summaq" در زبان "آرامی" (Aramaic) به معنی قرمز تیره اقتباس شده است. استفاده از بذرهای سُماق در آشپزی به عنوان چاشنی مواد غذائی از هزاران سال قبل در بخش هایی از جهان متداول بوده است. سماق از نظر طب قدیم سرد و خشک بوده و خاصیت ضدمیکروبی، آنتی اکسیدانی و ضدسرطانی دارد. از دیگر خواص مهم سماق می توان به پایین آورنده قند خون، پایین آورنده تب، تقویم سیستم گوارش، تحریک کننده اشتها، التیام زخم و سوختگی و افزایش سیستم ایمنی بدن اشاره کرد.

سماق درختچه ای کوچک به ارتفاع یک تا پنج متر، دارای برگ های مرکب از نه تا پانزده برگچه پوشیده از کرک و دندانه دار است. گلهاي آن خوشه اي متراكم و حنايي رنگ است و در حدود 10 سانتي متر طول دارد. میوه اش کوچک و شفت است که پس از رسیده به رنگ قرمز-قهوه ای درآمده و دارای مزه ترش و قابض است. درختچه سماق در مناطق استپی و ارتفاعات خشک کوه های البرز و زاگرس و در مناطق کوهستانی خصوصا شیب شمالی و شیب دار رویش دارد. براساس آمارهای رسمی بیش از دو هزار هکتار سماق به صورت آبی و دیم در کشور کشت شده است و بیشترین سطح زیرکشت برای شهرستان های گناباد در استان خراسان، سردشت در استان آذربایجان غربی و کلیبر در استان آذربایجان شرقی است.

گیاه سماق یکی از گیاهانی است که جذابیت بسیار بالایی به لحاظ شهد برای زنبورعسل دارد. گل های سماق سرشار از شهد معطر بوده و با شروع گلدهی آن در خرداد ماه یکی از اولویت های اصلی زنبورعسل جهت جمع آوری شهد محسوب می شود. گلدهی سماق سه تا چهار هفته ادامه دارد و زنبورهای عسل از اوایل صبح تا غروب به جمع آوری شهد گل های سماق مشغول هستند. در اغلب مناطق کوهستانی و شیب دار به صورت لکه ای رویش دارد و بسته به تراکم در عسل چندگیاه کوهستان موثر است اما در مناطقی همچون شهرستان سردشت که به صورت کشت شده وجود دارد امکان برداشت عسل با غالبیت بالای شهد گل های سماق وجود دارد. طول دوره گلدهی بالا، شهد فراوان و عسل باکیفیت از مزیت های بسیار ویژه سماق در زنبورداری است. عسل تک گیاه سماق به رنگ کهربایی و دارای عطر و طعم بسیار ویژه ای است و جز عسل های خاص و منحصربفرد ایران به شمار می آید. عسل سماق دارای مقدار قابل توجهی مواد معدنی و اسیدهای ارگانیک همچون اسیدمالیک، اسید تارتاریک و آسکوربیک اسید می باشد. از خواص دارویی عسل سماق می توان به خواص آنتی اکسیدان و ضدسرطانی، آنتی باکتریال، مفید در درمان بیماری های رماتیسمی و نقرس، کاهش فشار و چربی خون، صفرابر، تقویت کننده دستگاه گوارش و مفید برای زخم و عفونت اشاره کرد. عسل سماق جز باکیفیت ترین عسل های ایران است و اظهار نظر علمی دقیق در ارتباط با ارزش کیفی این عسل منوط به تحقیقات و داده های علمی بیشتر می باشد. آقای عسل این افتخار را دارد که با همکاری زنبورداران پرتلاش کشور یکی از عسل های شاخص و خوش طعم ایران را تولید نماید و کام شما را با این نعمت بهشتی شیرین نماید.

از این که به کیفیت عسل های ناب ایران اطمینان دارید به خود میبالیم.

بهترین شیوه مصرف عسل سماق:

عسل سماق یک عسل دارویی است و بهتراست روزانه یک تا دو قاشق چای خوری از این عسل را به صورت ناشتا اول صبح تا شب قبل از خواب مصرف کنید. اضافه کردن عسل به آب ولرم، یا همراه با آب میوه های تازه همچون آب پرتقال و آب لیمو نیز از دیگر روش های مصرف این عسل است.

موارد منع مصرف عسل سماق:

ممنوعیت مصرف برای کودکان زیر دوسال و افرادی که به مصرف عسل حساسیت دارند. بیماران دیابتی با نظر پزشک خود می توانند این عسل را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

آنالیز آزمایشگاهی عسل سماق:

آزمون شده در آزمایشگاه دانش بنیان هورتاش و تایید کیفی عسل در واحد کنترل کیفی آقای عسل مبتنی بر نظارت از زنبورستان تا عرضه.

خرید عسل سماق همراه با برگه آنالیز آزمایشگاهی و تاییدیه واحد کنترل کیفی آقای عسل

میزان رطوبتکمتر از 17 درصد
میزان ساکارزکمتر از 4 درصد
پرولینبیش از 500 میلی گرم بر کیلوگرم
میزان دیاستازبیشتر از 14 واحد
میزان HMFکمتر از 25 میلی گرم بر کیلوگرم
کیفیت عسل4 ستاره

سوالات متداول درباره عسل سماق:

1- آیا این عسل شکرک میزند؟
رس بستن یا شکرک زدن یک فرآیند طبیعی محلول های اشباع از جمله عسل است. و این عسل سه تا 6 ماه بعد از تولید امکان شکرک زدن دارد و در طی این مدت امکان تولید بلورهای رس بسته و در نهایت جامد شدن کل عسل وجود دارد.
2- آیا این عسل کاملا طبیعی است؟
بله عسل تک گیاه سماق آقای عسل یک عسل کاملا طبیعی و تولید شده توسط زنبورعسل است و آقای عسل برای این محصول تضمین کیفیت ارائه می نماید تا با اطمینان خاطر خرید کنید.
3- امکان مرجوع شدن این محصول وجود دارد؟
بله در هر صورتی که شما از عطر و طعم و خواص این عسل رضایت کامل را نداشته باشید با هماهنگی با واحد CRM آقای عسل این امکان فراهم است تا محصول را مرجوع کنید. رضایت کامل از عسل خریداری شده حق اولیه همراهان آقای عسل است.
4- آیا به این عسل اسانس اضافه شده است؟
خیر به هیچ وجه. بو و عطر خاص این عسل تحت تاثیر شهد گیاهان دارویی است. ترکیبات آروماتیک و فرار موجود در شهد عامل اصلی بو و عطر این عسل است که خواص دارویی و درمانی نیز دارد.

مقالات مرتبط (بیشتر بدانید):

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولات بازدیدشده

منو

مقایسه 0