عسل سماق ویژه 350 گرمی

149

جدید

1,960,000 ریال

33 قلم

- +

عسل تک گیاه سماق به رنگ کهربایی و دارای عطر و طعم بسیار ویژه ای است و جز عسل های خاص و منحصربفرد ایران به شمار می آید. عسل سماق دارای مقدار قابل توجهی مواد معدنی و اسیدهای ارگانیک همچون اسیدمالیک، اسید تارتاریک و آسکوربیک اسید می باشد.

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی

عسل سماق Sumac Honey

گیاه تولید کننده عسل:

درختچه سماق با نام علمی Rhus coriaria

مناطق مهم به لحاظ تولید:

شهرستان سردشت در آذربایجان غربی و به طور محدود در استان های آذربایجان شرقی، کردستان، خراسان، تهران

معرفی گیاه سماق:

سماق با نام علمی Rhus coriaria از تیره پسته Anacardiaceae یکی از گیاهان دارویی و ادویه ای است. سماق به صورت درختچه ای و در نواحی گرم و معتدل می روید و بومی مناطق مدیترانه ای، آسیای غربی و آسیای میانه است و در اکثر نقاط دنیا رویش دارد. واژه سُماق (sumac) از کلمه "summaq" در زبان "آرامی" (Aramaic) به معنی قرمز تیره اقتباس شده است. استفاده از بذرهای سُماق در آشپزی به عنوان چاشنی مواد غذائی از هزاران سال قبل در بخش هایی از جهان متداول بوده است. سماق از نظر طب قدیم سرد و خشک بوده و خاصیت ضدمیکروبی، آنتی اکسیدانی و ضدسرطانی دارد. از دیگر خواص مهم سماق می توان به پایین آورنده قند خون، پایین آورنده تب، تقویم سیستم گوارش، تحریک کننده اشتها، التیام زخم و سوختگی و افزایش سیستم ایمنی بدن اشاره کرد.

سماق درختچه ای کوچک به ارتفاع یک تا پنج متر، دارای برگ های مرکب از نه تا پانزده برگچه پوشیده از کرک و دندانه دار است. گلهاي آن خوشه اي متراكم و حنايي رنگ است و در حدود 10 سانتي متر طول دارد. میوه اش کوچک و شفت است که پس از رسیده به رنگ قرمز-قهوه ای درآمده و دارای مزه ترش و قابض است. درختچه سماق در مناطق استپی و ارتفاعات خشک کوه های البرز و زاگرس و در مناطق کوهستانی خصوصا شیب شمالی و شیب دار رویش دارد. براساس آمارهای رسمی بیش از دو هزار هکتار سماق به صورت آبی و دیم در کشور کشت شده است و بیشترین سطح زیرکشت برای شهرستان های گناباد در استان خراسان، سردشت در استان آذربایجان غربی و کلیبر در استان آذربایجان شرقی است.

گیاه سماق یکی از گیاهانی است که جذابیت بسیار بالایی به لحاظ شهد برای زنبورعسل دارد. گل های سماق سرشار از شهد معطر بوده و با شروع گلدهی آن در خرداد ماه یکی از اولویت های اصلی زنبورعسل جهت جمع آوری شهد محسوب می شود. گلدهی سماق سه تا چهار هفته ادامه دارد و زنبورهای عسل از اوایل صبح تا غروب به جمع آوری شهد گل های سماق مشغول هستند. در اغلب مناطق کوهستانی و شیب دار به صورت لکه ای رویش دارد و بسته به تراکم در عسل چندگیاه کوهستان موثر است اما در مناطقی همچون شهرستان سردشت که به صورت کشت شده وجود دارد امکان برداشت عسل با غالبیت بالای شهد گل های سماق وجود دارد. طول دوره گلدهی بالا، شهد فراوان و عسل باکیفیت از مزیت های بسیار ویژه سماق در زنبورداری است.

عسل تک گیاه سماق به رنگ کهربایی و دارای عطر و طعم بسیار ویژه ای است و جز عسل های خاص و منحصربفرد ایران به شمار می آید. عسل سماق دارای مقدار قابل توجهی مواد معدنی و اسیدهای ارگانیک همچون اسیدمالیک، اسید تارتاریک و آسکوربیک اسید می باشد. از خواص دارویی عسل سماق می توان به خواص آنتی اکسیدان و ضدسرطانی، آنتی باکتریال، مفید در درمان بیماری های رماتیسمی و نقرس، کاهش فشار و چربی خون، صفرابر، تقویت کننده دستگاه گوارش و مفید برای زخم و عفونت اشاره کرد. عسل سماق جز باکیفیت ترین عسل های ایران است و اظهار نظر علمی دقیق در ارتباط با ارزش کیفی این عسل منوط به تحقیقات و داده های علمی بیشتر می باشد.

آقای عسل این افتخار را دارد که با همکاری زنبورداران پرتلاش کشور یکی از عسل های شاخص و خوش طعم ایران را تولید نماید و کام شما را با این نعمت بهشتی شیرین نماید.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولات بازدیدشده

منو

مقایسه 0